NBA Milwaukee u drugom krugu nakon 18 godina

epaselect epa07513065 Milwaukee Bucks forward Giannis Antetokounmpo of Greece (C-L) shoots between Detroit Pistons guard Luke Kennard (L) Detroit Pistons guard Reggie Jackson of Italy (2-R) and Detroit Pistons guard Wayne Ellington (R) during the NBA Eastern Conference playoff basketball game between the Detroit Pistons and the Milwaukee Bucks at Fiserv Forum in Milwaukee, Wisconsin, USA, 17 April 2019.  EPA/TANNEN MAURY  SHUTTERSTOCK OUT

Momčad s najboljim omjerom pobjeda i poraza u ligaškom dijelu sezone NBA lige, košarkaši Milwaukee Bucksa plasirali su se u drugi krug doigravanja u Istočnoj konferenciji izbacivši Detroit Pistonse sa 4-0 u pobjedama, u četvrtoj utakmici igranoj u Detroitu Bucksi su slavili sa 127-104
Domaći Pistonsi dobro su se držali tijekom prvih 30-ak minuta utakmice, sredinom treće četvrtine vodili su sa 83-75, ali do kraja dvoboja su Bucksi postigli 52, a primili samo 21 poen za na kraju uvjerljiv trijumf.
Giannis Antetokounmpo je sa 41 košem postavio novi rekord karijere po broju poena u doigravanju, a tomu je dodao i devet skokova, dok je Khris Middleston ubacio 18 za pobjednike. Dok su imali snage, Pistonse su u igri držali Reggie Jackson sa 26 i Blake Griffin sa 22 pogotka.
Milwaukee je ovime ostvario prvu pobjedu u seriji u doigravanju nakon 18 godina, a u drugom krugu igrat će protiv Boston Celticsa koji su također sa 4-0 u pobjedama izbacili Indiana Pacerse u prvom krugu.
Detroitu je ovo, pak, bilo treće uzastopno ispadanje sa 4-0 iz doigravanja, 2009. i 2016. “pomeli” su ih Cleveland Cavaliersi, a ovo im je bio ukupno 14. uzastopni poraz u posezoni čime su postavili novi negativni rekord lige. Posljednju pobjedu u doigravanju ostvarili su još 26. svibnja 2008. godine u četvrtoj utakmici finala Istoka protiv Bostona, uslijedila su dva poraza od Celticsa u toj seriji, osam uzastopnih poraza od Cavsa i ova četiri od Bucksa.
Utah Jazz nije dopustio da mu se dogodi ista sudbina kao Detroitu, u četvrtoj utakmici protiv Houston Rocketsa igranoj u Salt Lake Cityju Jazzeri su ostvarili prvu pobjedu u seriji slavivši sa 107-91, pa je sada omjer u pobjedama 3-1 za sastav iz Teksasa. Uoči četvrte četvrtine Rocketsi su vodili sa 79-76, ali Donovan Mitchell se odbio predati, on je u posljednjih 12 minuta ubacio 19 poena za svoju momčad koja je tu dionicu riješila u svoju korist sa 31-12.
Mitchell je utakmicu završio sa 31 ubačajem, Jae Crowder je dodao 23, a Ricky Rubio 18 uz 11 asistencija. U redovima Rocketsa najbolji su bili James Harden sa 30 koševa i Chris Paul sa 23 pogotka, 8 skokova i 7 asistencija, ali nisu imali podršku igrača s klupe koji su zajedno ubacili tek pet poena.
Peta utakmica ovih suparnika igrat će se u Houstonu u noći sa srijede na četvrtak.