NBA: Miami Heat u finalu

epa08702833 Miami Heat forward Bam Adebayo (C) holds the Eastern Conference Championship trophy as he celebrates with teammates after the NBA basketball Eastern Conference finals playoff game six between the Boston Celtics and the Miami Heat at the ESPN Wide World of Sports Complex in Kissimmee, Florida, USA, 27 September 2020. The Head won the game and will face the Los Angeles Lakers in the NBA Championship Finals.  EPA/ERIK S. LESSER SHUTTERSTOCK OUT

EPA/ERIK S. LESSER

Miami Heat igrat će u finalu NBA protiv LA Lakersa nakon što su u nedjelju u šestoj utakmici finala Istočne konferencije, koje se igra u Orlandu, sa 125-113 pobijedili Boston Celtics.

Bam Adebayo je sinoć ostvario rekord karijere sa 32 koša i 14 skokova za pobjedu Miamija koji se u finale plasirao rezultatom 4-2 u seriji. Tyler Herro je dodao 19 koševa, od čega 11 u zadnjoj četvrtini.

Jimmy Butler je ubacio 22 koša, a Andre Iguodala 15 za prvo finale za Heat od 2014. godine. Duncan Robinson je dodao 15 poena, a Goran Dragič 13.

Kod Celticsa najbolji je bio Jaylen Brown sa 26 pogodaka, dok je Jayson Tatum upisao 24 uz 11 asistencija, a Marcus Smart i Kemba Walker svaki po 20 koševa.

Prva utakmica finala  na rasporedu je u srijedu.

“Imat ćemo zdravo poštovanje prema našem sljedećem protivniku”, izjavio je nakon utakmice trener Heata Erik Spoelstra koji je osvojio NBA naslov 2012. i 2013. kada je za Miami igrala zvijezda Lakersa LeBron James. “Znamo s kim igramo.”

Heat je nadknadio zaostatak od šest koševa  u zadnjoj četvtini kada je Butler pogodio slobodno bacanje, a Herro zabio tricu i onda dodao još jedan koš za 96-96 nešto više od sedam i pol minuta do kraja. Miami dolazi u vodstvo 104-102 pet i pol minuta prije kraja nakon prekršaja Daniela Theisa, a Adebayo je precizan s linije slobodnih bacanja.To je bio početak serije od 13-0 kojom je Heat zapečatio pobjedu.