NBA: Lakersi uvjerljivi u prvoj utakmici finala

epa08710672 Los Angeles Lakers forward Dwight Howard (2-R) takes the opening tip-off against the Miami Heat in the first half of their NBA Finals basketball game one at the ESPN Wide World of Sports Complex in Kissimmee, Florida, USA, 30 September 2020.  EPA/ERIK S. LESSER  SHUTTERSTOCK OUT

EPA/ERIK S. LESSER

Favorizirani Los Angeles Lakers uvjerljivo su slavili u prvoj utakmici finala NBA svadavši u srijedu navečer u karantenskom balonu u Orlandu Miami Heat sa 116-98.

Heat je poveo sa 13 koševa u prvoj četvrtini no ta je prednost kratko trajala jer su Lakersi zabili 11 trica i zatvorili taj dio utakmice sa rezultatom 31-28 u svoju korist. Nakon trice Markieffa Morrisa pet minuta prije kraja druge četvrtine Lakersi vide 54-43, a vodstvo su povećali na 65-48 na poluvremenu.

Lakers su nastavili s pritiskom, a  Heat je ostao bez sdva svoja igrača – zbog ozljede su teren napustili Goran Dragič i Bam Adebayo.

Dragič, vodeći strijelac Miamija u postsezoni, ozlijedio je stopalo u drugoj četvrtini, dok je Adebayo izašao iz igre u trećoj četvrtini zbog ozljede ramena nakon dva sudara s centrom Lakersa Dwightom Howardom.

Najbolji strijelac utakmice i Lakersa bio je Anthony Davis sa 34 ubačaja i devet skokova, a LeBron James, kojem je ovo peeseta finalna NBA utakmica je ubacio 25 koševa uz 13 skokova i devet asistencija.

Kod Heata je Jimmy Butler zabio 23 koša, dok je Kendrick Nunn utakmicu završio sa 18 kopeva, a Tyler Herro sa 14.

Utakmicu su kao virtualni navijači s praznih tribina “pratili” bivši američki predsjednik Barack Obama, zatim Shaquille O’Neal koji je 15 puta biran u All-Star momčad te NBA legenda Kareem Abdul-Jabar. Druga utakmica serije se igra u petak.