NBA: Lakersi poveli 3:1 protiv Denvera

epa08689622 Los Angeles Lakers forward Anthony Davis (R) drives to the basket as Denver Nuggets forward Paul Millsap (L) defends during the second half of the NBA basketball Western Conference finals playoff game three between the Los Angeles Lakers and the Denver Nuggets at the ESPN Wide World of Sports Complex in Kissimmee, Florida, USA, 22 September 2020.  EPA/ERIK S. LESSER SHUTTERSTOCK OUT

EPA/ERIK S. LESSER

Košarkaši Los Angeles Lakersa pobijedili su Denver Nuggetse sa 114-108 u četvrtoj utakmici završnog kruga doigravanja u Zapadnoj konferenciji NBA lige i tako poveli sa 3-1 u seriji na četiri pobjede.

Najzaslužniji za pobjedu Lakersa bili su Anthony Davis sa 34 koša te LeBron James koji je uz 26 poena imao devet skokova i osam asistencija. Najbolji igrač Denvera bio je Jamal Murray sa 32 koša i osam asistencija.

Peta utakmica je na rasporedu u noći sa subote na nedjelju, kad će Lakersi imati prvu priliku za proboj u veliko NBA finale.

Momčad iz Los Angelesa je vodila većim dijelom utakmice, a nakon što su serijom 8-0 u prvoj četvrtini poveli sa 20-12, Lakersi više nijednom nisu bili u rezultatskom zaostatku, dok je njihova najveća prednost iznosila 12 koševa (44-32).

Denver je početkom posljednje četvrtine došao na samo koš zaostatka (86-87), na tri i pol minute prije kraja su Nuggetsi zaostajali tri poena (102-105), ali su do kraja utakmice ostali bez ubačaja iz igre, dok su Lakersi pogodili sedam od osam slobodnih bacanja i došli do pobjede koja ih je na samo jedan korak približila velikom NBA finalu.

Lakersi su u prethodne dvije serije doigravanja, protiv Portlanda i Houstona, imali identično vodstvo i iskoristili prvu priliku za prolazak u sljedeći krug. S druge strane, Denver je na svom putu do finala Zapadne konferencije oba puta preokrenuo zaostatak 1-3 te u sedmoj utakmici izbacio Utah Jazz i Los Angeles Clipperse.

Uz spomenute Davisa i Jamesa, Lakersi su u ovom dvoboju imali još četvoricu igrača s dvoznamenkastim brojem koševa. Kentavious Caldwell-Pope je ubacio 13 poena, Dwight Howard je imao 12 koševa i 11 skokova, Rajon Rondo je postigao 11, a Kyle Kuzma 10 poena.

Lakersi su nadskakali Nuggetse (41-33), a lošiji postotak ubačaja iz igre nadoknadili većim brojem pogođenih slobodnih bacanja (Lakersi 28/35, Denver 20/23).

Jerami Grant je sa 17 koševa bio drugi strijelac Nuggetsa, dok je Nikola Jokić imao 16 poena i sedam skokova. Michael Porter Jr. je ubacio 13, a Monte Morris 12 koševa.