NBA: Lakersi izjednačili, Milwaukee smanjio na 3-1

epa08651780 Houston Rockets guard James Harden (L) in action against Los Angeles Lakers center JaVale McGee (C) and Los Angeles Lakers forward LeBron James (R) during the first half of the NBA basketball semifinal Western Conference playoff game two between the Houston Rockets and the Los Angeles Lakers at the ESPN Wide World of Sports Complex in Kissimmee, Florida, USA, 06 September 2020.  EPA/ERIK S. LESSER  SHUTTERSTOCK OUT

EPA/ERIK S. LESSER

Milwaukee Bucks su smanjili na 3-1 u seriji na četiri pobjede svladavš sinoć u Orlandu nakon produžetaka sa 118-115 Miami Heat, dok su LA Lakers izjednačili na 1-1 protiv Houston Rocketsa od kojih su bili bolji sa 117-109.

Milwaukee Bucks su slavili u četvrtoj utakmici doigravanja Istočne konferencije protiv Miami Heata nakon pridužetka sa 118-115 unatoč unatoč ozljedi prve zvijezde Giannisa Antetokounmpoa. Tako su izborili barem još jednu utakmicu u seriji i smanjili vodstvo Miamija na 3-1.

Miami je imao priliku za pobjedu na kraju regularnog vremena, ali pokušaj Gorana Dragića za tricu iz teške pozicije nije bio uspješan.

U odsustvu Antetokounmpoa, koji je u drugoj četvrtini ponovno uganuo ozlijeđeni gležanj, zbog čega je njegov nastup i prije ove utakmice bio upitan, zablistao je Khris Middleton sa 36 koševa. Također je odlučio produžetke tricom 6,9 sekundi prije kraja.

Do ozljede Antetokounmpo je ubacio 18 koševa za Milwaukee u 11 minuta.

Najbolji strijelac Miamija bio je Bam Adebayo sa 26 koševa, 12 skokova i osam asistencija.

LeBron James i Anthony Davis su zajedno zabili 62 koša i ugrabili 21 skok za pobjedu LA Lakersa nad Houston Rocketsima od 117-109 u nedjelju navečer i izjednačenje na 1-1 u seriji u polufinalu Zaadne konferencije.

James je ‘za dlaku’ izmaknuo triple-double, utakmicu je završio sa 28 koševa, 11 skokova i devet asistencija. Davis je dodao 34 ubačaja.

Iako je utakmica počela sjajno za Lakerse, u drugom poluvremenu dolazi do promjene. Lakersi su imali prednost od čak 21 koš na početku druge četvrtine, ali su onda u dugom poluvremenu morali izdržati navalu Rocketsa. U trećoj četvrtini su Rocketsi nadigrali Lakerse sa 41-23 i vodili su sa pet koševa.

No u zadnjoj četvrtini Los Angeles je nadigrao Rocketse sa 27-17 i pretvorio zaostatak 92-90 u vodstvo od osam koševa.

Kod Rocketsa najbolji je bio James Harden sa 27 koševa i sedam asistencija. Eric Gordon je dodao 24 koša.