NBA Kraj za Bogdanovića, Boston u finalu

epa05956126 Boston Celtics guard Isaiah Thomas (L) makes a shot past the defending Washington Wizards guard Bojan Bogdanovic of Croatia (R) during the second half of their NBA Eastern Conference Semifinal game at the TD Garden in Boston, Massachusetts, USA, 10 May 2017. The Boston Celtics lead the best of seven series 3-2.  EPA/CJ GUNTHER

U odlučujućem, sedmom susretu polufinala doigravanja Istočne konferencije NBA lige Boston je u TD Gardenu pobijedio Washington 115-105 i u seriji na četiri pobjede slavio 4-3.

Boston će u svom prvom konferencijskom finalu nakon 2012. igrati protiv Clevelanda koji je ‘metlom’ porazio Toronto, a prva utakmica je 17. svibnja u Bostonu.

Boston je do četvrte pobjede predvodio Isaiah Thomas sa 29 koševa i 12 skokova, a iznenađenje večeri bio je nastup Kellyja Olynyka koji je dodao 26 koševa uz pet skokova i četiri asistencije, dok je Al Horford postigao 15 koševa. U ekipi Wizardsa najefikasniji su bili Bradley Beal sa 38 koševa, Otto Porter je postigao 20, a Markieff Morris, te Johan Wall po 18 koševa. Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović igrao je 17 minuta postigavši pet koševa uz šut 1-2 za trice, te 2-2 s linije slobodnih bacanja. Dodao je i jedan skok.

“Bila je ovo fantastična utakmica. Odigrali smo sjajno i vjerujem kako su naši navijači bili zadovoljni. Vukli su nas prema pobjedi, svake sekunde se osjetila njihova strast,” kazao je Olynyk.

Kanađanin je postao prvi igrač Bostona u posljednjih osam godina koji je u doigravanju ušao s klupe i zabio više od 25 koševa. Posljednji kojem je to uspjelo bio je Eddie House koji je u svibnju 2009. zabio 31 koš protiv Orlanda.

“Kelly je i nas iznenadio, ha, ha,” kazao je Horford dodavši: “Ovu mu je najbolja utakmica ove sezone, možda i u karijeri. On je sigurno najveći radnik u našoj ekipi, a sada je pokazao da zna i postizati koševe.”

Zanimljiv je podatak kako su Bostonovi igrači s klupe zabili čak 48 koševa, a suparnička klupa svega pet koševa i to svih pet je zabio Bogdanović.

Washington je igrao dobro gotovo tri četvrtine, u jednom trenutku je imao i šest koševa viška (70-64), ali onda su se Celticsi probudili. Do konca treće četvrtine su preokrenuli rezultat u vodstvo 85-79, a potom na otvaranju posljednje dionice pobjegli na +13 (94-81). Uzvratili su Wizardsi serijom 7-0 smanjivši na 94-88, ali je tada ‘eksplodirao’ Olynyk. U trenucima kada se meč lomio, Kanađanin je postigao 12 od 16 koševa Bostona. Dvije minute prije kraja Boston je imao 10 koševa prednosti (110-100)  i bila je to prednost koju je uspio obraniti.

“Olynyk je odigrao sjajno. U trenucima kada se lomio rezultat povukao je Boston. Čestitam mu na velikoj predstavi,” kazao je trener Wizardsa Scott Brooks.

U redovima Wizardsa nisu skrivali razočaranje ispadanjem iz doigravanja.

“Nisam razočaran zbog naše loše igre već zbog činjenice da smo ispali. Baš me briga kako smo igrali, jedino je bitan rezultat, a mi smo izgubili,” kazao je Beal.