NBA: Košarkaši San Antonia izborili majstoricu

Košarkaši San Antonia izborili su majstoricu nakon što su u šestoj utakmici prvog kruga doigravanja NBA lige pred domaćim navijačima svladali Denver Nuggetse sa 120-103.

Sada je rezultat u pobjedama poravnat na 3-3, a odlučujuća sedma utakmica igrat će se u Denveru (nedjelja u 4:00 sata po hrvatskom vremenu). Pobjednik u drugom krugu ide na Portland Trail Blazerse.
 San Antonio je gotovo stalno bio u vodstvu, a u posljednju četvrtinu je ušao sa prednošću 90-85. No, u pet minuta zadnje dionice Spursi su napravili seriju 17-2, te su otišli na 20 koševa prednosti (107-87) i time je susret bio riješen.
 Kod San Antonia najbolji je bio centar LaMarcus Aldridge sa 26 poena i 10 skokova. DeMar DeRozan ubacio je 25, a Rudy Gay 19 koševa.
 Ekipu Denvera predvodio je srpski centar Nikola Jokić sa 43 poena, 12 skokova i 9 asistencija. Jamal Murray postigao je 16, a Gary Harris 14 koševa.