NBA James zabio 44 koša za izjednačenje

epa06734280 Cleveland Cavaliers' LeBron James with an off balance pass as Boston Celtics' Marcus Morris defends during the Eastern Conference Championship game one between the Cleveland Cavaliers and the Boston Celtics at the TD Garden n Boston, Massachusetts, USA 13 May 2018.  EPA/JOHN CETRINO  SHUTTERSTOCK OUT

Cleveland Cavaliers su izjednačili na 2-2 u seriji nakon što su sinoć u četvrtoj utakmici finala Istočne konferencije na svom terenu sa 111-102 pobijedili Boston Celticse i to na krilima LeBrona Jamesa koji je utakmicu završio sa 44 koša.

Kyle Korver je dodao 14 koševa, a Tristan Thompson 13 i 12 skokova. Ante Žižić nije ulazio u igru.

Kod Bostona najbolji je bio Jaylen Brown sa 25 koševa, dok je Jayson Tatum dodao 17. Terry Rozier je ubacio 16 koševa uz 11 asistencija.

Peta utakmica se igra u srijedu u Bostonu.

Cleveland je imao šut iz igre 50.6 posto i nadskakao je Boston sa 47-37. Boston je imao šut iz igre 41.2 posto.

Cleveland je vodio sa 15 koševa na poluvremenu, a Boston u trećoj četvrtini dolazi na 11 koševa zaostatka pa onda pred kraj četvrtine i na 80-72. Cleveland tada radi seriju 9-2 i ponovno vraća prednost na 15 koševa. Nešto manje od deset minuta prije kraja Cavaliersi vode 96-81, ali onda Celtics zabijaju osam koševa zaredom. No tada Love i James zabijaju svaki po koš i Cleveland odlazi na 100-89.