NBA: Houston prekinuo niz od 20 poraza

epa09069108 Houston Rockets guard Victor Oladipo (R) and Sacramento Kings guard Tyrese Haliburton (L) in action during the NBA basketball game between the Houston Rockets and the Sacramento Kings at Golden 1 Center in Sacramento, California, USA, 11 March 2021.  EPA/JOHN G. MABANGLO SHUTTERSTOCK OUT

EPA/JOHN G. MABANGLO

Košarkaši Houston Rocketsa pamtit će 22. ožujka 2021. kao dan u kojem su prekinuli rekordan gubitnički niz od 20 utakmica svladavši u svom Toyota Centeru Toronto Raptorse sa 117-99.

Rocketsi su do pobjede došli, iako u sastavu nije bilo Victora Oladipa, Kevina Portera Jr., Erica Gordona i Davida Nwabe pa su u prvi plan došli 25-godišnji nedraftirani novak Jae’Sean Tate s 22 koša i Sterling Brown s 20 poena i 10 skokova. John Wall je sa 19 koševa, 11 skokova i 10 asistencija ostvario svoj prvi “triple-double” u Houstonovom dresu, a veliki doprinos dao je i centar Christian Wood koji je svih 19 koševa postigao u drugom poluvremenu.

Toronto je serijom 13-2 došao na samo koš zaostatka na kraju treće četvrtine, ali je domaća momčad izdržala taj nalet i osigurala pobjedu u zadnjem dijelu dvoboja. Fred VanVleet je predvodio Raptorse s 27 poena, a Pascal Siakam je dodao 21 koš i 10 skokova. Toronto je od Houstona preuzeo mjesto momčadi s najviše uzastopnih poraza u ovom trenutku, a taj je niz sinoć došao do devet utakmica bez trijumfa.

Košarkaši Los Angeles Clippersa velikim su preokretom došli do domaće pobjede 119-110 protiv Atlante. Clippersi su u 32. minuti gubili s čak 22 razlike (66-88), a onda su u preostalih 16 minuta ubacili 53, a primili samo 22 koša te prekinuli niz od osam Atlantinih pobjeda.

Preokret su donijeli igrači s klupe koji su već do kraja treće četvrtine zaostatak sveli na prihvatljivih osam koševa zaostatka zahvaljući trici sa središta igrališta Lukea Kennarda. Kennard je završio dvoboj s 20 koševa i bez promašaja (8/8), dok je Terance Mann imao 21 koš i 10 skokova. Najefikasniji igrač Clippersa bio je Kawhi Leonard s 25 poena, sedam skokova i pet asistencija.

Ivica Zubac je imao solidan učinak od 12 koševa i devet skokova, čemu je dodao dvije blokade te po jednu asistenciju i ulkradenu loptu.

Kod Hawksa su, u prvom porazu otkako je momčad preuzeo Nate McMillan, najbolji bili Trae Young s 28 poena i osam asistencija te John Collins s 23 koša i sedam skokova.

Utah je uvjerljivo slavila u Chicagu sa 120-95 i došla do druge uzastopne gostujuće pobjede. Najbolji kod Jazza bio je Donovan Mitchell s 30 koševa, a Rudyju Gobertu je nedostajala jedna blokada za neuobičajeni “triple-double” uz 21 koš i 10 skokova. Joe Ingles sa 17 koševa, Jordan Clarkson  sa 16 i Mike Conley s 15, također su imali dvoznamenkasti učinak.

Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović ponovno je imao lošu šutersku večer pogodivši svega tri od 14 pokušaja iz igre te promašivši svih pet šuteva za tricu. Utakmicu je završio s osam koševa, tri skoka i dvije asistencije.

Kod Bullsa je najbolji bio Zach LaVine s 27 poena, a Thaddeus Young je imao 14 koševa i devet skokova.

Najneizvjesniju utakmicu večeri odigrali su Memphis i Boston, a domaći Grizzliesi su slavili sa 132-126 u produžetku. Ja Morant je pogodio tri od četiri slobodna bacanja na kraju produžetka i tako osigurao pobjedu svojoj momčadi u kojoj je bio najbolji s 29 koševa i devet asistencija. Jonas Valančiunas je dao značajan doprinos sa 16 poena i čak 19 skokova.

Celticsi su bili bez bolesnog Jaysona Tatuma te ozlijeđenog Kembe Walkera, a najbolji igrač momčadi u petom porazu u posljednjih sedam nastupa bio je Jaylen Brown s 27 koševa.

Iako su bili bez ozlijeđenog Giannisa Antetokounmpa, Milwaukee Bucksi su došli do sedme uzastopne pobjede uvjerljivo svladavši na svom parketu Indiana Pacerse sa 140-113 ubacivši čak 83 koša u prvom poluvremenu. Jrue Holiday je imao rekordan učinak u dresu Bucksa s 28 koševa i 14 asistencija. Khris Middleton je imao 25 poena, osam skokova i šest asistencija, a Pat Connaughton je dodao 20 poena i devet skokova. Kod gostiju je najbolji bio Domantas Sabonis s 22 koša i devet skokova. Jeremy Lamb je ubacio 21, a Doug McDermott 20 poena.

U prvoj utakmici bez ozlijeđenog LeMela Balla Charlotte Hornetsi su slavili sa 100-97 na gostovanju kod San Antonija i tako prekinuli niz od tri poraza. Gordon Hayward je ubacio 27 koševa, a Terry Rozier je od svoja 24 poena njih 17 postigao u drugom poluvremenu. U domaćoj momčadi najboji je bio DeMar DeRozan s 28 koševa. Luka Šamanić nije ulazio u igru.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Oklahoma City Thunder koji je sa 112-103 nadigrao Minnesota Timberwolvese. Shai Gilgeous-Alexander predvodio je pobjednike s 31 košem. Ty Jerome je pogodio svih pet pokušaja za tricu za svojih 15 poena, a Aleksej Pokuševski je završio dvoboj s 13 koševa i 10 skokova. Timberwolvese je predvodio Karl-Anthony Towns s 33 poena i 10 skokova, a novak Anthony Edwards je ubacio 16 koševa.

Sacramento Kingsi su turneju od šest utakmica po Istoku završili pobjedom 119-105 u Clevelandu. De’Aaron Fox je ubacio 30 koševa, a Tyrese Haliburton je imao učinak karijere od 28 poena u gostujućoj momčadi. Kod Cavaliersa je najbolji bio JaVale McGee koji je ua 19 minuta ubacio 18 koševa uz devet skokova.