NBA: Houston poveo protiv Utaha

epa06701740 Utah Jazz player Rudy Gobert (R) tries to block a shot against Houston Rockets player Clint Capela (L) in the first half of their NBA Western Conference Semifinals Playoff basketball game at the Toyota Center in Houston, Texas, USA, 29 April 2018.  EPA/LARRY W. SMITH  SHUTTERSTOCK OUT

Houston Rockets su poveli sa 1-0 u seriji nakon što su sinoć u prvoj utakmici drugog kruga doigravanja Zapadne konferencije sa 110-96 svladali kod kuće Utah Jazz.

James Harden je bio najučinkovitiji igrač utakmice sa 41 poenom, osam skokova i sedam asistencija. Harden je pogodio sedam od 12 trica, a nakon što je Utah smanjila zaostatak sa 27 na 11 koševa na početku zadnje četvrtine, Harden je opet povećao prednost Rocketsa pogodivši tri slobodna bacanja, tricu i koš.

Clint Capela je upisao double-double sa 16 koševa i 12 skokova, dok je PJ Tucker ubacio 15 koševa. Chris Paul je zabio 17 koševa i upisao šest asistencija te četiri ukradene lopte.

Donovan Mitchell i Jae Crowder su bili najbolji kod Utaha sa po 21 poenom svaki. Joe Ingles je dodao 15 koševa i šest skokova te pet asistencija.

Rockets su dominirali od prvog poluvremena najviše zahvaljujući Paulu i Hardenu i šest minuta prije kraja druge četvrtine vode sa 49-29. Ta je prednost do minutu prije kraja prvog dijela utakmice narasla na 64-37.

Druga utakmica se igra opet u Houstonu u srijedu.

U ranije odigranoj utakmici Cleveland Cavaliers su u sedmoj utakmici stigli do četvrte pobjede u seriji svladavši kod kuće Indiana Pacerse Bojana Bogdanovića sa 105-101. Cleveland će u drugom krugu doigravanja igrati protiv prvih nositelja Istočne konferencije Toronto Raptorsa.