NBA Houston izjednačio, Milwaukee na korak od konferencijskog finala

epa07552648 Houston Rockets guard James Harden (L) lays the ball in for two points during the NBA Western Conference playoff semifinal game four between the Golden State Warriors and the Houston Rockets at Toyota Center in Houston, Texas, USA, 06 May 2019.  EPA/AARON M. SPRECHER  SHUTTERSTOCK OUT

Houston Rockets su sinoć u polufinalu Zapadne konferencije izjednačili u seriji na četiri pobjede na 2-2 svladavši sa 112-108 Golden State Warriorse, dok su Milwaukee Bucks poveli 3-1 nakon pobjede u gostima nad Boston Celticsima.

James Harden je zabio 38 koševa i upisao 10 skokova za pobjedu Houstona kod kuće. Eric Gordon je dodao 20 koševa, a P.J. Tucker 17 uz 10 skokova.

Najveća prednost Houstona na utakmici iznosila je 17 koševa i to u trećoj četvrtini, no onda su Warriorsi napravili seriju od 22-9 i došli na 86-82.

Kod branitelja naslova najbolji je bio Kevin Durant sa 34 koša, dok je Steph Curry utakmicu završio sa 30, ali je bio neprecizan u tricama – promašio je 10 od 14 pokušaja za tri poena. Draymond Green je ubacio 15 koševa uz 10 skokova i pet asistencija.

Peta utakmica se igra u srijedu u Oaklandu.

Milwaukee je došao na korak od konferencijskog finala, nadigravši sinoć sa 113-101 Boston Celticse na njihovom terenu. Peta se utakmica igra u srijedu u Milwaukeeju.

Giannis Antetokounmpo, kandidat za titulu najboljeg igrača sezone, bio je najbolji pojedinac u redovima pobjedničke momčadi sa 39 koševa, od čega je 17 zabio u zadnjoj četvrtini.

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su Bucksi nadigrali Celticse sa 33-23 i preokrenuli zaostatak s poluvremena (47-49) u vodstvo od 80-72.

Kyrie Irving je predvodio Boston sa 23 tkoša i deset asistencija.