NBA: Hezonjinih 11 koševa u porazu Portlanda, Šarić ubacio pet u pobjedi Phoenixa

Pixabay

Dario Šarić je u pobjedi svojih Phoenix Sunsa zabio pet koševa dok je Mario Hezonja u porazu Portland Trail Blazersa ubacio 11 koševa.

Phoenix Suns su nanijeli prvi poraz ove sezone Philadelphia 76ersima, bili su bolji sa 114-109, a do pobjede ih je vodio raspoloženi Devin Booker sa 40 koševa. Ricky Rubio je dodao 21 koš i 10 asistencija, a Šarić je odigrao 25 minuta i ubacio pet koševa uz šut iz igre 2/6 (trice 1/3), pridodavši tome šest skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Phoenixu je ovo peta pobjeda u sedam zadnjih utakmica i najbolji početak sezone od 2013./2014.

Kod Philadelphije je najbolji bio Al Horford sa 32 koša, do čega je pet trica, a Tobias Harris je dodao 24 koša i 10 skokova.

Porttland Trail Blazers su iznenađujuće izgubili od Golden State Warriorsa sa 118-127 kojima je to prva pobjeda u novoj areni Chase Centru u San Franciscu.

Hezonja je odigrao 26 minuta za poraženu momčad i u tom je vremenu zabio 11 koševa (šut iz igre 4/6, trice 3/5) uz pet skokova i jednu ukradenu loptu. Damian Lillard je bio najbolji strijelac Trail Blazersa sa 39 koševa, do čega je pet trica.

Rookie Eric Paschall je zabio 36 koševa za Golden State koji ovu sezonu igra bez ozlijeđenih Klaya Thompsona, Stepha Curryja i Draymonda Greena.

Houston Rockets su u gostima sa 107-100 pobijedili Memphis Grizzliese, a James Harden je upisao double-double sa 44 poena i 10 skokova.

Rookie Ja Morant je predvodio Grizzliese sa 23 ubačaja.

Milwaukee Bucks su također u gostima s visokih 134-106 nadigrali Minnesota Timberwolvese, a Giannis Antetokounmpo je upisao 34 koša i 15 skokova.

Khris Middleton je ubacio 26 koševa, dok je kod Minnesote najbolji bio Andrew Wiggins sa 25 koševa. Dragan Bender nije ulazio u igru za Milwaukee.

U preostalim utakmicama Brooklyn Nets su sa 135-125 bili bolji od New Orleans Pelicansa, a Washington Wizards sa115-99 od Detroit Pistonsa.