NBA: Hezonja solidan u porazu Orlanda, Bogdanovićevi Netsi slavili kod kuće

epa05157571 World Team player Mario Hezonja of Croatia dunks the ball against the United States Team during the Rising Stars Challenge game in Toronto, Ontario, Canada, 12 February 2016. This is the first time the NBA All-Star game has been held outside the United States.  EPA/WARREN TODA CORBIS OUT

Mario Hezonja je odigrao solidnu utakmicu sinoć u kojoj su njegovi Orlando Magic poraženi sa 82-108 od Detroit Pistonsa, dok je Bojan Bogdanović zabio smao četiri koša u prvoj pobjedi Brooklyn Netsa kod kuće.

Hezonja je zabio 13 koševa u 24:22 minute koliko je proveo na terenu, a tome je dodao jednu asistenciju i dva skoka. Damjan Rudež nije igrao.

Orlando, kojem je ovo drugi poraz u drugoj utakmici na početku sezone, u drugoj četvrtini nije pet minuta zabio koša i nadigran je sa 20-2. U jednom trenutku prvog poluvremena, Magic je gubio sa 23 koša, a u drugom poluvremenu imao je zaostatak od čak 35 koševa.

Najbolji strijelac Orlanda bio je Aaron Gordon sa 17 koševa, a Elfrid Payton je dodao 15.  Pistonse je predvodio Tobias Harris sa 18 pogodaka.

Brooklyn Nets su sinoć upisali prvu pobjedu ove sezone i to na svom terenu, svladavši sa 103-94 Indiana Pacerse, a Bojan Bogdanović je zabio četiri koša u 28:10 minuta.

Netsi su slavili što su nadoknadili zaostatak od 10 koševa pred kraj treće četvrtine.

Brooke Lopez je bio najučinkovitiji sa 25 koševa, Jeremy Lin je dodao 21 pogodak, devet asistencija i devet skokova, ali je  Sean Kilpatrick dominirao u zadnjoj četvrtini. Kilpatrick je zabio 10 od ukupno 18 koševa u zadnjoj četvrtini.

Kod Indiane najbolji strijelac je bio Paul George koji je zabio 22 koša, dok je Thaddeus Young ubacio 19.

Phoenix Suns Dragana Bendera sinoć su izgubili nakon produžetka od Oklahoma City Thundera. Thunder je slavio sa 113-110, a zvijezda večeri bio je Russell Westbrook koji je zabio 51 koš uz 13 skokova i 10 asistencija. To je prvi triple double s 50 koševa od sezone 1974./75. kada je to uspjelo Kareem Abdul-Jabbaru. U zadnje dvije sezone u NBA nema igrača koji ima više triple doubleova od Westbrooka. Prošle sezone ih je sakupio 18, a u cijeloj karijeri ih ima 38.

Victor Oladipo je dodao 21 koš za Thunder.

Kod Sunsa je najbolji bio TJ Warren koji je zabio 30 koševa uz devet skokova. Bender je odigrao 7:16 minuta bez učinka.