NBA: Hezonja sjajan protiv Bullsa, 21 koš za 37 minuta

epa05157572 World Team player Mario Hezonja of Croatia (R) goes to the basket against United States Team player Jahlil Okafor (L)during the Rising Stars Challenge game in Toronto, Ontario, Canada, 12 February 2016. This is the first time the NBA All-Star game has been held outside the United States.  EPA/WARREN TODA CORBIS OUT

Mladi hrvatski košarkaški reprezentativac, 21-godišnji Mario Hezonja odigrao je najbolju utakmicu u svojoj dosadašnjoj NBA karijeri postigavši 21 koš (šut za dva 6-10, trica 3-7) uz pet skokova i dvije asistencije u 102-89 pobjedi svog Orlando Magica protiv Chicago Bullsa.

Hezonja je započeo dvoboj u početnoj petorci Magica, te je na terenu proveo čak 37:09 minuta.

Orlando je vodio tijekom čitave utakmice, u samoj završnici i sa 22 razlike, a najefikasniji u domaćoj momčadi, koja je sada 11. u Istočnoj konferenciji s omjerom pobjeda i poraza 27-33, bio je Crnogorac Nikola Vučević sa 24 ubačaja, dok je Bullse, koji su četvrtim porazom zaredom pali na diobu devetog mjesta na Istoku s omjerom 30-30 najefikasniji bio Derrick Rose sa 16 poena, a sve je ubacio u prvom poluvremenu.

Samo četiri dana nakon prvaka Golden State Warriorsa, plasman u doigravanje u srijedu su i teoretski osigurali i San Antonio Spursi ostvarivši 29. pobjedu u isto toliko ovosezonskih utakmica na domaćem terenu svladavši Detroit Pistonse sa 97-81. Za osiguranje 19. uzastopnog nastupa u posezoni i to gotovo mjesec i pol dana prije kraja ligaškog dijela pobrinuli su se Kawhi Leonard sa 27 ubačaja i LaMarcus Aldridge sa 23 poena i 10 skokova. Kod Pistonsa najučinkovitiji su bili Tobias Harris i Marcus Morris sa po 16 pogodaka. Spursi se s omjerom 51-9 nalaze na drugom mjestu Zapada i čitave lige, bolji su samo Warriorsi sa 54-5, dok su Pistonsi osmi na Istoku sa 31-30.

Derbi večeri odigran je u Los Angelesu gdje su domaći Clippersi velikim preokretom stigli do 103-98 pobjede protiv Oklahoma City Thundera i približili im se na samo utakmicu i pol zaostatka u borbi za treće mjesto na Zapadu. Gosti su u prvom poluvremenu izgradili prednost od 22 koša, a šest minuta prije kraja i dalje su imali komfornih 16 razlike (95-79). No, tada su počeli olako gubiti lopte, te su domaći dvoboj okončali serijom 24-3 za konačnih 103-98. Četvrti Clippersi sada imaju omjer 40-20, dok je Thunder treći sa 42-19.

Vodeća dva sastava skupine Atlantic, te ukupno drugi i treći sastav Istoka Toronto Raptorsi i Boston Celticsi nastavili su sa sjanim igrama na domaćem terenu, Raptorsi su ostvarili 11. uzastopnu domaću pobjedu svladavši Utah Jazz sa 104-94, dok su Celticsi slavili po 12. puta zaredom u svojoj dvorani 116-93 trijumfom nad Portland Trail Blazersima.

Raptorse su do nove pobjede predvodili Kyle Lowry sa 32 i DeMar DeRozan sa 31 košem, dok je najbolji kod Jazza bio Gordon Hayward sa 26 ubačaja. Toronto je s omjerom 40-19 drugi na Istoku, s dvije utakmice zaostatka za vodećim Cleveland Cavaliersima koji su na 42-17, dok je Utah deveti na Zapadu sa 28-32, odnosno s utakmicom i pol zaostatka za Houston Rocketsima koji sa 30-31 drže posljednje, osmo mjesto koje vodi u doigravanje.

Celticsi su prekinuli sjajan niz Blazersa od šest uzastopnih pobjeda u gostima izvanrednom igrom u drugoj i trećoj četvrtini koje su kombinirano dobili sa 61-34. Isaiah Thomas ubacio je 30 poena za Celticse, koji su sada na omjeru 37-25, dok je Damian Lillard sa 20 pogodaka bio prvo ime Blazersa, koji s omjerom 33-29 drže sedmo mjesto na Zapadu.