NBA Hezonja najučinkovitiji u porazu Knicksa, Bogdanović zabio 23

epa07270610 New York Knicks forward Mario Hezonja of Croatia dunks against the Golden State Warriors during the second half of the NBA basketball game between the New York Knicks and the Golden State Warriors at the Oracle Arena in Oakland, California, USA, 08 January 2019.  EPA/JOHN G. MABANGLO SHUTTERSTOCK OUT

Mario Hezonja je bio najučinkovitiji igrač svojih New York Knicksa u porazu od Golden State Warriorsa sinoć, Bojan Bogdanović je sa 23 koša bio drugi strijelac u pobjedi Indiana Pacersa, a Dario Šarić je upisao solidan učinak sa 15 poena u pobjedi svojih Minnesota Timberwolvesa.

New York Knicks su u gostima poraženi od Golden State Warriorsa sa 95-122. Mario Hezonja je odigrao odličnu utakmicu, bio je najbolji igrač Knicksa sa 19 koševa (šut iz igre 7/12, trice 1/3), šest skokova i tri ukradene lopte.

Najbolji strijelac utakmice bio je Klay Thompson koji je zabio 43 koša, od čega sedam trica. Kevin Durant je dodao 24 poena, a Stephen Curry 14 uz isto toliko asistencija.

Minnesota Timberwolves su u gostima sa 119-117 pobijedili Oklahoma City Thunder, a pobjedu im je osigurao Andrew Wiggins sa 40 koševa. Dario Šarić je odigrao 26 minuta i u tom je vremenu upisao 15 koševa (šut iz igre 5/12, trice 2/6) i sedam skokova, dvije asistencije te jednu ukradenu loptu.

To je bila prva utakmica Minnesote pod palicom novog trenera Ryana Saundersa koji je zamijenio smijenjenog Toma Thibodeaua.

Igrači Minnesote su izgubili loptu 15.5 sekundi prije kraja što je pružilo priliku Thunderu za izjednačenje ili pobjedu, no Russell Westbrook je promašio tricu. Westbrook je utakmicu završio sa 25 poena, a najbolji u redovima Oklahome bio je Paul George sa 27 ubačaja.

U okršaju Indiana Pacersa i domaćih Cleveland Cavaliersa slavili su Pacersi sa 123-115, a do pobjede ih je predvodio Thaddeus Young sa 26 ubačaja. Bojan Bogdanović je također bio jako dobar, on je utakmicu završio sa 23 poena(šut iz igre 9/16, trice 2/6) pridodavši tome četiri skoka, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Kod Clevelanda, kojem je ovo deseti uzastopni poraz, najbolji je bio Jordan Clarkson sa 26 poena. Ante Žižić je odigrao 13 minuta za Cavalierse, upisavši pritom šest koševa (šut iz igre 0/1) i isto toliko skokova.

Phoenix Suns su sa 115-111 bili bolji od Sacramento Kingsa, a Kelly Oubre Jr. je za pobjedu nad gostujućom momčadu ubacio 26 koševa. On je doveo Phoenix u vodstvo sa dva slobodna bacanja 43.5 sekunde prije kraja, a onda je dodao zakucavanje za pobjedu 32 sekundi kasnije.

Phoenix je na poluvremenu zaostajao 19 koševa, no u trećoj četvrtini je nadigrao Kingse sa 33-14. Dragan Bender nije ulazio u igru za Sunse.