NBA: Hezonja bez poena u porazu Orlanda

EPA/TANNEN MAURY

Hrvatski košarkaš Mario Hezonja ostao je bez koša u porazu svog Orlando Magica na gostovanju kod Washington Wizzardsa (91-103).

Hezonja je za 15 minuta provedenih na parketu imao šut 0-2, a ubilježio je dva asista i jedan skok. Domaćini su utakmicu dobili u zadnjoj četvrtini serijom 15-3, a najzaslužniji je za pobjedu bio John Wall s 24 poena i 13 asista. Victor Oladipo (20) i Nik Vučević (14) bili su najbolji kod Orlanda, koji je izgubio tek drugu utakmicu od zadnjih osam.

U derbiju večeri Miami Heat je s 106-82 nadigrao Dallas Maverickse na krilima centra Hassana Whitesidea (25, 19 skokova), dok je zvijezda Miamia Dwyane Wade (10, 7 asista) tek po 10. put u svojoj 13-godišnjoj karijeri utakmicu počeo s klupe zbog teškoća s gripom. Mavericksi su odigrali jednu od najslabijih utakmica sezone, njihov prvi strijelac Jose Juan Barea ostao je tek na šest poena, a Dirk Nowitzki na 11.

Toronto Raptorsi su na svom parketu s 104-94 slavili protiv Charlotte Hornetsa, a igrač utakmice bio je branič domaćina DeMar DeRozan s 23 koša. Chicago Bullsi su bili uvjerljivi (108-81) protiv NY Knicksa, a Bullsi su imali raspoložene Jimmya Butlera (23), Pau Gasola (17) i Nikolu Mirotića (17). Carmelo Anthony (20) i Jose Calderon (18) bili su najbolji kod Knicksa koji su izgubili po peti puta u zadnjih šest utakmica.

LA Lakersi su s 93-84 pobijedili Philadephia 76ersa u dvoboju najslabijih momčadi lige. Lou Williams (24)  i Jordan Clarkson (19) bili su najbolji u tek sedmoj pobjedi slavnih Lakersa, dok je Nerlens Noel (15) predvodio goste, koji su ostali na svega tri pobjede.