NBA: Hezonja 7 koševa, Bogdanović opet promašivao

FAH

U sinoćnjim utakmicama NBA lige klubovi Marija Hezonje i Bojana Bogdanovića su ubilježili poraze, dok je Golden State nastavio s pobjedama.

Bogdanović je i drugu utakmicu zaredom ostao bez poena u porazu svog Brooklyna kod Detroita (89-103). Bogdanović je za 24 minute igre imao šut 0-5, a ubilježio je 2 asista i 3 skoka. Andre Drummond predvodio je Detroit s 23 poena i 11 skokova, a njegov 31. “double-double” učinak vodeći je u ligi.Kod Netsa je Brooke Lopez bio najbolji s 19 poena i 7 skokova.

Mario Hezonja bio je učinkovitiji od Bogdanovića, iako je njegov Orlando doma poražen od Washingtona s 99-105. Hezonja je ubacio 7 koševa za 22 minute igre (šut 2-3, bacanja 3-4), a imao je i  po 3 skoka i asista, 1 blokada).  Orlando zadnje tri godine ne zna za pobjedu protiv Washingtona, koji je do 12. pobjede u međusobnim susretima došao zahvaljujući Johnu Wallu (24, 10 asista). Nikola Vučević je bio najbolji kod Orlanda s 23 koša.
Golden State je porazio u gostima Sacramento s 128-116, a svijet se opet divi Stephenu Curryju koji je postigao 35 poena, od čega osam trica, te imao 11 asistencija. Nakon 37 utakmica Golden State ima 35 pobjeda i 2 poraza, a tako dobar učinak u ovom dijelu sezone nije imala nijedna NBA momčad u povijesti. U poraženoj momčadi DeMarcus Cousins je postigao 33 poena.
Atlanta je na svom parketu sa 120-105 pobijedila Chicago, te je prekinut niz Bullsa od šest uzastopnih pobjeda.  Kod Atlante je briljirao Al Horford s 33 poena, a kod gostiju Jimmy Butler (27).