NBA Golden State treću godinu zaredom u finalu

epa05968654 Golden State Warriors guard Stephen Curry (R) reacts after scoring as San Antonio Spurs guard Patty Mills of Australia (L) looks on during the NBA Western Conference Finals basketball game two between the San Antonio Spurs and the Golden State Warriors at the Oracle Arena in Oakland, California, USA, 16 May 2017.  EPA/MONICA M. DAVEY

Golden State Warriors su treću godinu zaredom u finalu NBA nakon što su sinoć u četvrtoj utakmici završnice Zapadne konferencije svladali San Antonio Spurse sa 129-115, postavši tako prva momčad u povijesti NBA koja ima skor 12-0 u doigravanju.

Golden State se u finale plasirao sa 4-0 u seriji i tamo će igrati s boljim između Cleveland Cavaliersa i Boston Celticsa (2-1).

Stephen Curry i Kevin Durant su zajedno zabili 65 koševa za četvrtu pobjedu u seriji. Curry je ubacio 36 koševa, a Durant 29 uz 12 skokova.

Najveća prednost koju je Golden State imao na utakmici iznosila je 22 koša, a San Antonio je jedino vodstvo imao na samo početku utakmice. Warriorsi vode sa 12 razlike na kraju prve četvrtine, na poluvremenu su 14 koševa u plusu, a na kraju treće četvrtine imaju prednost od 18 koševa.

Najbolji strijelac Spursa, koji su igrali bez ozlijeđenih Kawhija Leonarda, Tonyja Parkera i Davida Leeja,  bio je Kyle Anderson sa 20 pogodaka, dok je Manu Ginobili dodao 15 koševa.