NBA: Golden State s Curryjem na korak do konferencijskog finala, Miami izjednačio

epa05297207 Golden State Warriors guard Stephen Curry (R) drives on Portland Trail Blazers forward Maurice Harkless (L) during the first half of game four of the NBA Western Conference semifinals basketball game between the Golden State Warriors and the Portland Trail Blazers at the Moda Center in Portland, Oregon USA, 09 May 2016. CORBIS OUT

Golden State Warriors, u čije se redove sinoć vratio Stephen Curry, su slavili protiv Portland Trail Blazersa nakon produžetka i povećali svoju prednost na 3-1 u seriji na četiri pobjede u polufinalu doigravanja Zapadne konferencije,  dok je u Istočnoj konferenciji i Miami Heat nakon produžetka bio bolji od Toronto Raptorsa izjednačivši na 2-2 u seriji.

Stephen Curry je zabio 17 od ukupno 40 koševa u produžetku i  Golden State Warriors su sa 132-125 pobijedili Portland Trail Blazerse u njihovom Moda Centru.Warriorsi su sada vode 3-1 u seriji na četiri pobjede u polufinalu doigravanja Zapadne konferencije.Curry, koji se vratio na teren nakon dva tjedna pauze zbog istegnuća desnog koljena, ušao u igru s klupe i u zadnjoj četvrtini i u produžetku zabio je 27 koševa. Uz to je upisao devet skokova i osam asistencija. Klay Thompson je ubacio 23 koša, a Draymond Green 21 uz devet skokova, sedam blokova i pet asistencija za Warriorse. Damian Lillard je bio najbolji u redovima Portlanda sa 36 pogodaka i 10 asistencija, CJ McCollum je dodao 24 koša, Al-Farouq Aminu 18 i  13 skokova. Peta utakmica se igra u srijedu u Oracle Areni. Curry je zabio prvih 12 koševa za Warriorse u produžetku za vodstvo od123-118 1:51 do kraja. Harrison Barnes je pogodio polaganje za 125-118 nakon čega je Lillard pogodio dva slobodna i smanjio razliku na 125-120 minutu i 18 do kraja, no tada je Curry pogodio tricu i nešto vipe od minutu do kraja bilo je 128-120 za Golden State. Blazersi se nisu približili na više od sedam razlike do kraja.

Miami Heat je sa 94-87 pobijedio Toronto nakon produžetka, a Dwyane Wade je zabio 30 koševa. Peta utakmcia je na rasporedu također u srijedu i igra se u Torontu.Heat je igrao bez Chrisa Bosha i centra Hassana Whitesidea koji će vjerojatno propustiti cijelu seriju zbog ozljede koljena zarađene u subotnjoj utakmici.  Raptorsi su u zadnjoj četvrtini ipsustili prednost od sedma koševa što ih je stajalo pobjede. Wade je izjednačio za Miami 12,6 sekundi prije kraja na 83-83, a Raptors su imali priliku dobiti utakmicu u regularnom dijelu, međutim Cory Joseph je promašio šut na zvuk sirene za kraj.  Joseph je utakmicu završio sa 14 koševa, a Kyyle Lowry kojeg je mijenjao zabio je 10 koševa kojima je dodao devet asistencija. DeMar DeRozan je ubacio devet koševa za Raptorse.