NBA Dvadeset koševa Šarića u pobjedi Philadelphije

epa06397913 Chicago Bulls forward Lauri Markkanen of Finland (R) watches a shot taken by Philadelphia 76ers forward Dario Saric of Croatia in the first half of their NBA game at the United Center in Chicago, Illinois, USA, 18 December 2017.  EPA/TANNEN MAURY

Philadelphia 76ers Darija Šarića, koji su osigurali nastup u doigravanju ove sezone, prvi put nakon 2012. godine, sinoć su sa 123-104 pobijedili Denver Nuggetse, a hrvatski je reprezentativac pobjedi pridonio sa 20 koševa.

Šarić je osim 20 koševa (šut iz igre 7/14, trice 3/7) u 28 minuta na terenu upisao i šest skokova i tri asistencije. Joel Embiid je također zabio 20 koševa uz 13 skokova, a Ben Simmons je dodao 11 asistencija. Najbolji kod Denvera bio je Willa Barton sa 25 poena.

Sixersi su nadigrali gostujući Denver sa 34-15 u trećoj četvrtini i zahvaljujući ovoj pobjedi korak su bliže tome da u doigravanju ima prednost domaćeg terena.

LA Lakersi Ivice Zubca upisali su još jedan poraz, sa 112-106 su ih svladali domaći Detroit Pisonsi.

Reggie Jackson je bio najbolji strijelac Detroita sa 20 koševa, uz pet skokova i tri asistencije. Reggie Bullock je ubacio 16 koševa, Andre Drummond 15 uz 18 skokova za Detroit koji još uvijek ima slabe izglede za osiguravanje završnice.

Julius Randle je predvodio Lakerse sa 23 poena i 11 skokova. Kyle Kuzma je dodao 20 koševa i 11 skokova, a Ivica Zubac je odigrao osam minuta i upisao sedam koševa (šut iz igre 2/5), četiri skoka, jednu asistenciju i jedan blok.

Boston Celtics su sa 102-94 bili bolji od Phoenix Sunsa Dragana Bendera.

Jayson Tatum je za pobjedu Celticsa, četvrtu zaredom, zabio 23 koša, a Marcus Morris 20. Celticsi sada zaostaju tri utakmice za vodećom momčadi Istoka Toronto Raptorsima.

Josh Jackson je bio najbolji u redovima Phoenixa sa 23 poena, Tyler Ulis je ubacio 19 uz osam  asistencija. Bender je odigrao 33 minute i zabio je tri koša za koja je potrošio sedam lopti (šut iz igre 1/7, trice 1/3), ali je upisao deset skokova, jednu ukradenu loptu i dva bloka.