NBA: Dva poena Zupca u porazu Clippersa

Pixabay

Pixabay

Hrvatski centar Ivica Zubac u posljednjoj je, trećoj pripremnoj utakmici Los Angeles Clippersa pred nastavak NBA sezone, 102-106 porazu od Sacramento Kingsa upisao svoje prve minute u Orlandu, on je utakmicu započeo u početnoj petorci te je za 13:11 minuta provedenih na terenu upisao dva koša (šut za dva 1-1), šest skokova i jednu asistenciju.

Clippersi su sredinom treće četvrtine vodili i sa 21 košem razlike, ali potom je trener Doc Rivers odlučio odmoriti svoje najbolje igrače što su Kingsi iskoristili za preokret.

Paul George ubacio je 18, Marcus Morris 18, a Kawhi Leonard 17 poena za Clipperse, dok su Bogdan Bogdanović sa 21 i Buddy Hield sa 17 ubačaja predvodili Kingse.

Već prvog dana nastavka sezone, 30. srpnja Clipperse očekuje derbi protiv gradskih rivala Lakersa. Prije stanke uzrokovane pandemijom koronavirusa sredinom ožujka Lakersi su vodeći, a Clippersi su druga momčad Zapadne konferencije.

Lakersi su, pak, u ponedjeljak u svojoj posljednjoj pripremnoj utakmici svladali Washington Wizardse sa 123-116. Najefikasniji kod Lakersa bili su igrači s klupe JR Smith sa 20 i Dion Waiters sa 18 pogodaka, dok su Rui Hachimura sa 19 i Jerome Robinson sa 18 koševa bili najefikasniji kod Wizardsa.

Momčad s najboljim omjerom u ligi prije stanke Milwaukee Bucksi su izgubili od New Orleans Pelicansa sa 103-124 usprkos 30 ubačaja Giannisa Antetokounmpa. Kod Pelicansa šest je igrača postiglo dvoznamenkast broj koševa, a najviše dvojac s klupe JJ Redick 20 i Jaxson Heyes 17.

Utah Jazz, koji će u Orlandu igrati bez ozlijeđenog Bojana Bogdanovića, izgubio je od Brooklyn Netsa sa 107-112. Rudy Gobert ubacio je 20 koševa za Jazz, a Caris leVert 23 za Netse.

“Domaćin” Orlando Magic je sa 114-110 nadigrao Denver Nuggetse. Gary Clark je postigao 17 poena za pobjednike, a Jamal Murray 23 za poražene.