NBA: Clippersi zaustavili Maverickse, šesta pobjeda zaredom Nuggetsa

epaselect epa08013203 Dallas Mavericks player Luka Doncic (C) of Slovenia goes to the basket against the Golden State Warriors in the first half of their NBA basketball game at the American Airlines Center in Dallas, Texas, USA, 20 November 2019.  EPA/LARRY W. SMITH  SHUTTERSTOCK OUT

EPA/LARRY W. SMITH

LA Clippers su sinoć u gostima svladali Dallas Maverickse sa 114-99 a hrvatski košarkaš Ivica Zubac je u 18 minuta na terenu upisao 11 koševa (šut iz igre 4/7) i sedam skokova.

Kawhi Leonard je predvodio pobjedničku momčad sa 28 ubačaja, a Paul George je dodao 26, od čega je 17 zabio u prvoj četvrtini.

Obrana Clippersa, kojima je ovo šesta uzastopna pobjeda, su uspjeli zaustaviti Luku Dončića, čiji je prosjek na utakmici 30,6 poena. On je utakmicu završio sa 22 koša i osam skokova. Kristaps Porzingis je ubacio 15 koševa uz deset skokova za Maverickse kojima je ovo prvi poraz nakon pet pobjeda zaredom.

I Denver Nuggets su ostvarili šestu pobjedu zaredom, sinoć su kod kuće sa 117-104 bili bolji od Washington Wizardsa.

Jerami Grant je bio najbolji strijelac Nuggetsa sa 20 poena, a Will Barton je dodao 17 koševa, osam skokova i isto toliko asistencija.

Kod Wizardsa najbolji je bio Jordan McRae sa 21 ubačaja. Davis Bertans, Bradley Beal i Moritz Wagner su svaki upisali po 14 koševa.