NBA Cleveland uvjerljiv u finalu Istoka, poveo 2:0

epa05975545 Cleveland Cavaliers forward Kevin Love (2L) is guarded by Boston Celtics (L-R) Marcus Smart, Jae Crowder and Al Horford during the second half of their NBA Eastern Conference Final game two at the TD Garden in Boston, Massachusetts, USA, 19 May 2017. The winner of the best-of-seven series will go on to face either the San Antonio Spurs or the Golden State Warriors in the NBA Finals.  EPA/CJ GUNTHER

Branitelji naslova prvaka NBA Cleveland Cavaliers su sinoć u drugoj utakmici finala Istočne konferencije poveli sa 2-0 u seriji pobijedivši Boston Celtics na njihovom terenu sa 130-86.

Prvo ime utakmice bio je LeBron James koji je zabio 30 koševa, Kevin Love je dodao 21 koš uz 12 skokova, a Kyrie Irving 23.

Cleveland je od početka kontrolirao utakmicu, na kraju prve četvrtine vodi sa 14 koševa da bi tu prednost povećao na čak 41 koš na poluvremenu i na 46 koša nakon tri četvrtine.

Celticsi su drugo poluvrijeme igrali bez Isaiaha Thomasa koji je ozlijedio desni kuk, a najbolji strijelac u njihovim reodvima bio je Jaylen Brown sa 19 pogodaka.

Sljedeća utakmica se igra u nedjelju u Clevelandu.