NBA: Butler “triple-doubleom” zadržao Miami u igri

epa08721391 Los Angeles Lakers forward Anthony Davis (R) passes the ball in front of Andre Iguodala (L) in the third quarter of their NBA Finals basketball game three between the Los Angeles Lakers and the Miami Heat at the ESPN Wide World of Sports Complex in Kissimmee, Florida, USA, 04 October 2020.  EPA/ERIK S. LESSER SHUTTERSTOCK OUT

EPA/ERIK S. LESSER

Košarkaši Miami Heata 115-104 pobjedom u trećoj utakmici velikog finala NBA lige smanjili su zaostatak u pobjedama za Los Angeles Lakersima na 1-2 u seriji koja se igra na četiri pobjede.

Miami je kao i u drugoj utakmici finala igrao bez dvojice svojih ponajboljih igrača Bama Adebaya i Gorana Dragića, ali je izbjegao pad u nedostižan zaostatak od 0-3 prvenstveno fantastičnom partijom Jimmyja Butlera koji je ostvario “triple-double” učinak od 40 koševa, 11 skokova i 13 asistencija.

Butler je bio posebno impresivan tijekom ključne 14-4 serije Heata u četvrtoj četvrtini kojom su 89-91 zaostatak pretvorili u prednost 103-95 3:40 minuta prije kraja. Tijekom te serije Butler je ubacio četiri poena, ali je i podijelio tri asistencije, dvije za trice Kellyja Olynyka i Tylera Herroa.

Inače, Miami je otvorio susret vodstvom 22-9 nakon prvih osam minuta, a tijekom tog razdoblja Lakersi su imali čak 10 izgubljenih lopti, od toga i LeBron James i Anthony Davis po četiri. Lakersi su se, kao i u prvoj utakmici, vrlo brzo vratili u rezultatsku ravnotežu, no za razliku od tog prvog susreta Heat se nije “raspao”. Štoviše, tricama Robinsona i Herroa početkom drugog poluvremena sastav s Floride je stigao do vodstva 66-54, pa su Lakersi ponovno morali stizati zaostatak za što su potrošili podosta energije.

Sjajni Butler je pomoć u trećoj utakmici dobio od Herroa i Olynyka koji su postigli po 17 pogodaka za pobjednike, dok je najučinkovitiji kod Lakersa bio James sa 25 ubačaja, 10 skokova i 8 asistencija, ali uz to je imao i čak 8 izgubljenih lopti. Kyle Kuzma je ušavši s klupe dodao 19 poena za Lakerse, dok je podbacio najbolji igrač prvih dviju utakmica Anthony Davis. Nakon 34 pogotka u prvoj i 32 u drugoj utakmici, Davis je u trećoj ubacio tek 15 koševa uputivši tek devet šutova prema obruču, a imao je i samo pet skokova uz pet izgubljenih lopti.

Četvrta utakmica igrat će se u noći sa srijede na četvrtak.