NBA: Boston prekinuo veliku seriju aktualnog prvaka

epa08067301 Boston Celtics center Enes Kanter (L) of Turkey and Philadelphia 76ers center Joel Embiid (C-R) of Cameroon reach for the jump ball during the second quarter of the NBA basketball game between the Philadelphia 76ers and the Boston Celtics at the TD Garden in Boston, Massachusetts, USA, 12 December 2019.  EPA/CJ GUNTHER SHUTTERSTOCK OUT

EPA/CJ GUNTHER

Božićni program u NBA ligi započeo je utakmicom između aktualnog prvaka Toronto Raptorsa i Boston Celticsa, a slavili su gosti 118-102 prekinuvši pobjedničku seriju Raptorsa protiv ekipa iz divizije Atlantic koja je trajala 34 utakmice.

Posljednji koji su slavili u Torontu iz divizije Atlantic bili su New York Knicksi u studenog 2015. godine, a nakon toga Raptorsi su nanizali 34 domaće pobjede.

Domaćin je na otvaranju susreta poveo sa 10 koševa razlike (10-0), međutim uslijedila je serija Bostona koji je okrenuo rezultat u svoju korist i nakon prve dionice imao je devet koševa prednosti (28-19). Košarkaši Bostona su u nastavku održavali prednost, a sredinom posljednje četvrtine imali su i 22 koša prednosti. Na koncu su gosti pobijedili sa 16 razlike (118-102).

Boston je do četvrte uzastopne pobjede vukao Jaylen Brown sa 30 koševa, šest skokova i četiri asistencije. Kemba Walker je dodao 22 koša, Gordon Hayward 14, a Daniel Theis 13 koševa.

U redovima aktualnog prvaka najefikasniji su bili Fred VanVleet sa 27 koševa i sedam asistencije, te Chris Boucher s učinkom karijere, 24 koša i šest skokova.

Tijekom večeri na rasporedu su još četiri utakmice, a vrhunac večeri je gradski derbi u Los Angelesu između Lakersa i Clippersa.