NBA Boston poveo protiv Washingtona, 10 koševa Bogdanovića

epa05937657 Boston Celtics center Al Horford (R) defends against Washington Wizards center Marcin Gortat (L) during the first quarter of their NBA Eastern Conference Semifinal game at the TD Garden in Boston, Massachusetts, USA 30 April 2017.  EPA/CJ GUNTHER

Košarkaši Boston Celticsa poveli su 1-0 protiv Washington Wizardsa u polufinalu doigravanja Istočne konferencije NBA lige.

Boston je na otvaranju polufinalne serije, koja se također igra na četiri pobjede, u TD Gardenu pobijedio Washington 123-111.

Gosti su fantastično otvorili utakmicu i nakon četiri minute igre poveli su 16-0, a na polovici prve četvrtfine imali su i +17 (20-3). Na koncu prve dionice Wizardsi su imali 14 koševa prednosti (38-24). Boston je u drugoj četvrtini zaigrao daleko bolje i do poluvremena je smanjio zaostatak na pet koševa minusa (59-64).

Potpuni preokret dogodio se u trećoj četvrtini koju je Boston dobio čak 20 koševa razlike (36-16), a potom je domaćin u posljednjih 12 minuta obranio vodstvo.

Boston su do pobjede predvodili Isaiah Thomas sa 33 koša i devet asistencija, Jae Crowder sa 24 koša, te Al Horford sa 21 košem, 10 asistencija i devet skokova.

Kod gostiju najefikasniji su bili Bradley Beal sa 27 koševa, John Wall sa 20 koševa i 16 asistencija, te Otto Porter i Marcin Gortat sa po 16 koševa. Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović igrao je 19 minuta postigavši 10 koševa uz šut 3-5 iz igre, pri čemu je imao 2-3 za trice.

Druga utakmica je 2. svibnja i to ponovo u Bostonu.