NBA Bogdanovićevih osam koševa u pobjedi Brooklyna, trica Curryja pola sekunde prije kraja za slavlje Golden Statea

EPA/JASON SZENES

Brooklyn Nets su sinoć sa 98-96 slavili protiv Utah Jazza a Bojan Bogdanović je u 23 minute zabio osam koševa, dok su aktualni prvaci Golden State Warriors bili bolji nakon produžetka u sudaru s Oklahoma City Thunderom.

Thaddeus Young je predvodio Brooklyn sa 21 pogotkom i osam skokova, dok je Brook Lopez dodao 19. Bogdanović je u 23:10 minuta koliko je proveo na terenu zabio osam koševa od čega su bile dvije trice iz tri pokušaja, te je tome dodao tri skoka. Wayne Ellington je ubacio 16 koševa za Netse koji su prkeinuli niz od tri poraza.Kod Utaha najučinkovitiji je bio Gordon Hayward koji je zabio 27 koševa, a Rudy Gobert je ubacio 12 uz 19 skokova i šest blokova. Gubeći 13 koševa na polovici zadnje četvrtine, Jazz se probudio i došao na 92-89 zahvaljujući trici Haywarda 46.9 sekundi do kraja. Nakon toga je Lopez zakucao i povećao prednost Brooklyna na pet koševa, a Hayward je odgovorio također zakucavanjem i Rodney Hood je pogodio tri slobodna bacanja smanjivši prednost Brooklyna na 96-94 15.6 sekundi do kraja. Donald Sloan  i Ellington svaki pogađaju po jedno slobodno bacanje, a Utahov Joe Ingles promašuje tricu na kraju za konačan rezultat od 98-96.

Golden State Warriorsi su nakon produžetka sa 121-118 pobijedili Oklahoma City Thunder, a tricu 0,6 sekundi do kraja je pogodio najbolji strijelac NBA Stephen Curry. Golden State, koji ima 58 pobjeda od početka sezone postali su prva momčad od 1987./88. i Los Angeles Lakers koja je osigurala nastup ud oigravanju već u veljači. Neizvjesnost oko nastupa u postsezoni uklonjena je oko sat vremena prije Curryjeve trice kada je Houston izgubio od San Antonio Spursa čime je zajamnčeno da Golden State neće završiti niže od osmog mjesta u Zapadnoj konferenciji. Curry je utakmicu završio sa 46 pogodaka a njegova pobjednička trica bila je 12. na utakmici. Klay Thompson je dodao 32 koša, a Green 14 asistencija za Warriorse.

Kevin Durant je predvodio Thunder sa 37 pogodaka, Russel Westbrook je dodao 26 koševa i 13 asistencija, a Serge Ibaka 15 i 20 skokova za Thunder.

Oklahoma City je vodio sa 12 koševa u zadnjoj četvrtini, ali su se Warriorsi sabrali. Thompson je pogodio tricu i smanjio prednost Oklahoma Cityja na 100-99. Durant je odgovorio s tricom 14.5 sekundi do kraja za prednost Thundera od 103-99.

Thompson je nakon toga pogodio polaganje, a Thunder je izgubio loptu i na Andre Iguodali je napravljen prekršaj 0.7 sekundi prije kraja nakon čega je pogodio oba slobodna bacanja za 103-103 i za produžetak.

Minnesota Timberwolves u sa 112-110 bili bolji od New Orleans Pelicansa. Karl-Anthony Towns je zabio 30 koševa uz 15 skokova, a Andrew Wiggins je pogodio dva slobodna bacanja 3.6 sekundi prije kraja za pobjedu Timberwolvesa.

Zach LaVine je ubacio 25 koševa, uključujući tricu 2:43 minute do kraja zahvaljujući kojoj su Timberwolvesi poveli prvi put nakon prve četvrtine. Pelicans su izjednačili na 110-110 nakon dva slobodna Erica Gordona 12.2 sekundi do kraja, ali je onda Gordon napravio prekršaj na Wigginsu. Gordon i Ryan Anderson su svaki zabili po 31 koš za New Orleans koji je igrao bez zvijezde Anthonyja Davisa nakon što se ozlijedio na zagrijavanju. Damjan Rudež nije igrao.