NBA: Bogdanović zabio 23 koša za treću pobjedu Utaha, Toronto stigao do 15. uzastopne pobjede

14.09.2018., SD Gradski vrt, Osijek - 3. krug kvalifikacija za kosarkaski Svjetski kup, Hrvatska - Litva. Bojan Bogdanovic.

Davor Javorovic/PIXSELL

Utah Jazz su sinoć u gostima sa 123-119 pobijedili Dallas Maverickse, a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanocić bio je jedan od ponajboljih pojedinaca pobjedničke momčadi sa 23 koša.

Bogdanović je sinoć odigrao 33 minute i uz šut izu igre 7/16, a za trice 3/8, sakupio 23 koša te tri skoka i dvije asistencije. Donovan Mitchell je također zabio 23 koša za Utah kojem je ovo treća pobjeda zaredom dok je najbolji strijelac bio Jordan Clarkspon sa 25 ubačaja i osam asistencija.

Kod Dallasa najbolji su bili Tim Hardaway Jr. sa 33 poena i Kristaps Porzingis sa 28.

Toronto Raptors su upisali 15. pobjedu zaredom, svladavši sinoć sa 137-126 gostujuće Minnesota Timberwolvese. Do pobjede ih je predvodio Pascal Siakam sa 34 koša, od čega je 14 zabio u zadnjoj četvrtini. Kyle Lowry je dodao 27 koševa i 11 asistencija, a OG Anunoby 25 koševa i 12 skokova.

D’Angelo Russell je u prvoj utakmici za Minnesotu nakon prelaska iz Golden State Warriorsa ubacio 22 koša, dok je Karl-Anthony Towns upisao 23 poena i deset skokova.

Denver Nuggets su kod kuće sa 127-120 bili bolji od San Antonio Spursa, a do pobjede su stigli nakon što su nadoknadili zaostatak od 23 koša iz treće četvrtine.
Jamal Murray je bio najbolji strijelac Nuggetsa sa 26 koševa, a Paul Millsap je ubacio 22. LaMarcus Aldridge je bio najbolji strijelac Spursa i utakmice sa 33 ubačaja, a Luka Šamanić nije ulazio u igru.

Los Angeles Lakers nisu imali problema protiv gostujućih Phoenix Sunsa koje su pobijedili sa 125-100. Anthony Davis je zabio 25 koševa uz deset skokova, a Rajon Rondo 23 koša za Los Angeles.

Sunse, koji su igrali bez Deandre Aytona, predvodio je Mikal Bridges sa 18 koševa i šest skokova. Ovo je šesti poraz za Sunse u sedam zadnjih utakmica.

Milwaukee Bucks su sa 123-111 bili bolji od gostujućih Sacramento Kingsa, a Eric Bledsoe i Khris Middleton su zabili svaki po 28 koševa za pobjedničku momčad.  Brook Lopez je dodao 20 koševa za Buckse, a Giannis Antetokounmpo nije igrao zbog rođenja sina.

U preostalim utakmicama Brooklyn Nets su sa 106-105 nadigrali Indiana Pacerse u Indianapolisu, Miami Heat je u gostima sa 113-101 bio bolji od Golden State Warriorsa, Orlando Magic kod kuće sa 135-126 od Atlanta Hawksa, a Charlotte Hornets sa 87-76 od domaćih Detroit Pistonsa