NBA: Bogdanović zabio 18 u porazu Utaha, Zubac pet u porazu Clippersa

epa08099157 Utah Jazz forward Bojan Bogdanovic of Croatia (L) drives on Chicago Bulls center Wendell Carter Jr. (R) during the NBA game between the Utah Jazz and the Chicago Bulls at the United Center in Chicago, Illinois, USA, 02 January 2020.  EPA/TANNEN MAURY SHUTTERSTOCK OUT

EPA/TANNEN MAURY

Denver Nuggets su kod kuće pobijedili Utah Jazz Bojana Bogdanovića sa 106-100 a hrvatski je košarkaš u porazu svoje momčadi ubacio 18 koševa, dok su Sacramento Kingsi sa 124-103 nadigrali LA Clipperse Ivice Zubca koji je zabio pet koševa.

Bogdanović je odigrao 35 minuta za Utah, a u tom je vremenu do 18 koševa stigao uz šut iz igre 6/14, za trice 6/10, pridodavši tome šest skokova i jednu asistenciju. Najbolji strijelac poraženih Jazzera, kojima je ovo treći uzastopni poraz, bio je Rudy Gobert s 21 ubačajem i 11 skokova. Nikola Jokić je predvodio Denver sa 28 koševa i 10 asistencija, a Will Barton je dodao 18 koševa.

Sacramento Kings su gostima sa 124-103 nadigrali Los Angeles Clipperse, a De’Aaron Fox je za pobjedu ubacio 34 koša uz osam asistencija.

Clippersi su igrali bez Kawhija Leonarda, a Paul George, koji se vratio na teren nakon pauze od deset utakmica, ubacio je samo osam koševa. Zubac je na terenu proveo 22 minute, a pet koševa do kojih je došao uz užasno loš šut iz igre 1/7, upotpunio je s deset skokova, tri asistencije jednom ukradenom loptom i jednim blokom.

Utakmica je odigrana u Staples Centru i igrači Clippersa su odali počast Kobeu Bryantu, legendi koja je tragično izgubila život u nedjelju u padu helikoptera. Tijekom zagrijavanja košarkaši Clippersa su nosili majice s brojevima 8 i 24 koje je nosio Bryant, a gledateljima je u “kući koju je sagradio Kobe” pušten video u narator bio Paul George. Govoreći o svom omiljenom igraču, “o svom Michaelu Jordanu” George je pozdravio “čudesnog igrača koji je postao fenomen, a zatim i nacionalna ikona”.

Toronto Raptors su u gostima sa 115-109 bili bolji d Cleveland Cavaliersa, što im je deveta pobjeda zaredom, a do pobjede ih je vodio Serge Ibaka sa 26 poena. Kyle Lowry je dodao 23 koša, od čega 14 u trećoj četvrtini, a Pascal Siakam 19. Kevin Love i Collin Sexton su bili najbolji u redovima Clevelanda sa po 23 koša svaki. Ante Žižić nije igrao za Cleveland.Boston Celtics su sa 119-104 pobijedili gostujuće Golden State Warriorse, Atlanta Hawks su kod kuće sa 127-117 bili bolji od Philadelphia 76ersa, a Washington Wizards su sa 121-107, također kod kuće, svladali Charlotte Hornetse.