NBA Bogdanović vrlo dobar, Washington i Boston na korak do drugog kruga

epa05929908 Washington Wizards center Marcin Gortat of Poland celebrates victory against the Atlanta Hawks during game five of the first round Western Conference NBA playoffs series at Verizon Center in Washington, DC, USA, 26 April 2017. The Wizards defeated the Hawks.  EPA/SHAWN THEW

Bojan Bogdanović je sa 14 koševa i šest skokova za 24 minute u igri pomogao Washingtonu na putu do domaće pobjede 103-99 nad Atlantom, kojom su Wizardsi poveli sa 3-2 u seriji prvog kruga NBA doigravanja, a isto je učinio i Boston svladavši pred svojim navijačima Chicago sa 108-97.

U seriji Washingtona i Atlante nastavljena je tradicija pobjeda domaćih momčadi, iako su do sredine druge četvrtine Hawksi prijetili da će je prekinuti. No, tada su Wizardsi preuzeli vodstvo i više nisu ispuštali, ali je pobjednik odlučen u neizvjesnoj završnici u kojoj su John Wall i Bradley Beal imali najmirniju ruku. Konačnih 103-99 postavio je Wall 47 sekundi prije kraja, a prethodno je Dennis Schroeder tricom smanjio zaostatak Atlante na dva razlike (101-99).

Schroeder je sa 29 koševa i 11 asistencija bio najbolji igrač Atlante. Paul Millsap je uz 21 koš imao i 11 skokova za poražene.

Bradley Beal je sa 27 koševa bio najbolji strijelac Washingtona, a motor momčadi John Wall završio je sa 20 poena, 14 asistencija i šest skokova. Važnu ulogu u pobjedi odigrao je Bojan Bogdanović. Hrvatski reprezentativac je za 24 minute ubacio 14 poena šutirajući 4/7 iz igre, za tricu 2/3, te 4/4 sa crte slobodnih bacanja. Tome treba dodati šest skokova, od čega su tri bila napadačka.

Washington će u noći s petka na subotu (1.30 sati iza ponoći) gostovati u Atlanti i pokušati izboriti konferencijsko polufinale, a u isto vrijeme, s pola sata kasnijim početkom, to će pokušati napraviti i Boston Celtics, najuspješnija momčad Istočne konferencije u osnovnom dijelu sezone.

Za razliku od serije Washingtona i Atlante, u prva četiri dvoboja Bostona i Chicaga domaća momčad nije ostvarila nijednu pobjedu. Bullsi su otvorili seriju s dvije pobjede u TD Gardenu i nadali su se da to mogu ponoviti i u noći sa srijede na četvrtak. Od toga nisu bili daleko sve do početnih minuta posljednje četvrtine u koju su ušli s dva koša prednosti (81-79).

No, kad je najbolji igrač Bostona Isaiah Thomas položio za vodstvo svoje momčadi 86-85 u 39. minuti, za Bullse povratka više nije bilo. Serijom 13-0 od 42. do 44. minute domaća momčad je stvorila prednost od 15 koševa i zaključila dvoboj.

Iako je Isaiah Thomas iz igre gađao samo 6/17, završio je dvoboj sa 24 koša, pet skokova i četiri asistencije. No, zato su visoku produktivnost imali Avery Bradley sa 24 koša (šut 11/19) i šest skokova te centar Al Horford sa 21 košem (šut 7/11), sedam skokova i devet asistencija.

Dwyane Wade je predvodio Bullse sa 26 koševa, 11 skokova i osam asistencija, a Jimmy Butler i Robin Lopez su ubacili po 14 poena svaki.