NBA Bogdanović vodio Indianu do pobjede

epa06409827 Indiana Pacers forward Bojan Bogdanovic of Croatia (C) shoots between Chicago Bulls guard Justin Holiday (L) and Chicago Bulls guard Denzel Valentine (R) in the first half of their NBA game at the United Center in Chicago, Illinois, USA, 29 December 2017.  EPA/TANNEN MAURY

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović sinoć je odigrao sjajnu utakmicu za svoje Indiana Pacerse koje je sa 29 pogodaka predvodio do pobjede, dok su i ostali hrvatski košarkaši u NBA upisali solidan učinak.

Osim Bogdanovića sinoć su na terene NBA istrčali i Ante Žižić, Mario Hezonja, Dragan Bender i Ivica Zubac.

Bogdanović je u 35 minuta zabio 29 koševa, od čega pet trica (šut iz igre 9/13, trice 5/7) te je pogodio dva slobodna bacanja šest sekundi prije kraja za konačan rezultat od 92-89 i pobjedu nad Milwaukee Bucksima. Tome je pridodao četiri skoka, tri asistencije i dvije ukradene lopte.

Thaddeus Young je ubacio deset koševa za Indianu, a Oladipo je utakmicu završio sa 14 koševa, pet asistencija i isto toliko skokova.

Pacers i Bucks su sporo počeli utakmicu,  a Indiana je vodila sa 20-17 na kraju prve četvrtine. Milwaukee ima prednost od 46-44 na poluvremenu, a onda u drugom dijelu utakmice obje momčadi počinju igrati čvršće. Pacersi otvaraju treću četvrtinu serijom od 19-5 za vodstvo od 65-50. Razlika od 15 koševa bila je najveće vodstvo za Indianu na utakmici, ali se Milwaukee nije predavao. Bucksi rade seriju od 19-5 i dolaze na četiri razlike do kraja treće četvrtine. U zadnjoj četvrtini Indiana ima prednost, a Bucksi je pokušavaju stići no ne uspijeva im do kraja.

Eric Bledsoe je bio najbolji u redovima Milwaukeeja sa 26 koševa, a Giannis Antetokounmpo je dodao 18 koševa uz 12 skokova.

Ante Žižić je dobio 16 minuta u pobjedi Cleveland Cavaliersa nad Detroit Pistonsima od 112-90.

U tom je vremenu Žižić upisao šest koševa uz stopostotni šut (šut iz igre 3/3), dvije asistencije, šest skokova, jednu ukradenu loptu i jedan blok.

LeBron James je predvodio Cavse sa 31 košem, sedam skokova i isto toliko asistencija, a Larry Nance Jr. je ubacio 22 koša uz 15 skokova.

U redovima Pistonsa, kojima je ovo deveti poraz u gostima, najbolji je bio Blake Griffin sa 25 koševa.

Orlando Magic Marija Hezonje poražen je u gostima kod Utah Jazza. Jazz je slavio sa 94-80, a Orlando (20-44) mu se najviše približio na sedam koševa.

Hezonja je odigrao 20 minuta i zabio je deset koševa (šut iz igre 3/9, trice 2/6) te upisao tri skoka i dvije ukradene lopte. Najbolji strijelac Magica bio je Nikola Vučević sa 15 koševa, dok je Utah predvodio Rudy Gobert sa 21.

Poraz su upisali i Phoenix Suns Dragana Bendera, od njih su sa 125-103 bolji bili Miami Heat. Bender je u 30 minuta zabio šest koševa (šut iz igre 2/4, trice 2/3) i dodao isto toliko asistencija i dva skoka. Najbolji strijelac Phoenixa bio je Devin Booker sa 31 košem, a pobjedničku momčad predvodio je Hassan Whiteside sa 24.

Los Angeles Lakerse su sa 108-103 svladali Portland Trail Blazersi, a Ivica Zubac je u 16 minuta na terenu zabio sedam koševa (šut iz igre 2/3) i tome pridodao četiri skoka.