NBA Bogdanović predvodio Pacerse, Houstonu ni 40 koševa Hardena nije pomoglo u Torontu

epa06409827 Indiana Pacers forward Bojan Bogdanovic of Croatia (C) shoots between Chicago Bulls guard Justin Holiday (L) and Chicago Bulls guard Denzel Valentine (R) in the first half of their NBA game at the United Center in Chicago, Illinois, USA, 29 December 2017.  EPA/TANNEN MAURY

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je sa 21 košem bio najbolji strijelac Indiana Pacersa u pobjedi 112-87 nad Atlantom, dok je Toronto pred svojim navijačima sa 108-105 svladao Houston i zaustavio niz od 17 pobjeda vodeće momčadi NBA lige.

Indiana je pitanje pobjednika u dvoboju s Atlantom riješila u prve tri četvrtine, kad su Pacersi došli čak i do 31 koša prednosti. Bojan Bogdanović je igrao 30 minuta i sa 21 košem predvodio strijelce Indiane. Našem je košarkašu ovo 15. uzastopna utakmica u kojoj je ubacio dvoznamenkast broj koševa, što mu je najduži takav niz u četverogodišnjoj NBA karijeri.

Corey Joseph je ubacio 18 poena za pobjednike, a po 17 koševa postigli su Victor Oladipo, Darren Collison i Myles Turner koji je imao i 12 skokova. Strijelce Atlante je sa 18 koševa predvodio Tyler Dorsey.

Pobjednički niz Houstona zaustavljen je u Torontu. Predvođeni Kyleom Lowryjem koji je ubacio 30 koševa Raptorsi su slavili sa 108-105. DeMar DeRozan je postigao 23 koša za pobjednike. James Harden je ubacio 40 poena, ali nije uspio pogoditi tricu gotovo s polovice igrališta, kojom bi odveo utakmicu u produžetak pa su Rocketski nakon 17 uzastopnih pobjeda osjetili i gorčinu poraza. To im je bio 14. poraz u sezoni i prvi nakon 27. siječnja, kad su poraženi u New Orleansu.

Houston (51-14) se unatoč porazu zadržao na vrhu NBA lige, jer su 15. poraz u sezoni doživjeli Golden State Warriorsi (51-15). Bez svog kapetana Stepha Currya momčad iz Oaklanda poražena je na gostovanju kod Portlanda sa 125-108. C. J. McCollum sa 30 koševa i Damian Lillard sa 28 bili su najbolji kod pobjednika. Kevin Durant je ubacio 40 koševa, a Klay Thompson 25 za goste, ali je izostao značajniji doprinos ostalih suigrača.

Nakon 10 uzastopnih pobjeda zaustavljen je i niz New Orleansa. Pelicansi su poraženi pred svojim navijačima, a bolji od njih sa 116-97 bio je Washington. No, domaća momčad je protiv Wizardsa igrala bez najboljeg igrača Anthonyja Davisa, što su gosti iskoristili za 38. pobjedu u sezoni za koju su najzaslužniji bili Otto Porter Jr. sa 19 koševa, Markieff Morris sa 17 i Bradley Beal sa 16 poena. Darius Miller je sa 20 koševa bio najbolji strijelac Pelicansa.

Jedan od rijetkih nizova koji u noći s petka na subotu nije prekinut je niz poraza Memphisa. Grizzliesi su izgubili sa 95-78 na svom terenu od Utah Jazza, što je Memphisu 16. uzastopni poraz. Jae Crowder je sa 22 koša bio najbolji strijelac pobjednika za koje je Ricky Rubio ubacio 15 koševa uz 10 skokova i pet asistencija. Najbolji strijelac domaće momčadi bio je Dillon Brooks sa 18 poena.

Mario Hezonja je bio u početnoj petorci Orlanda na gostovanju kod Sacramenta i u porazu svoje momčadi 88-94 sudjelovao sa 11 koševa i pet skokova za 33 minute na parketu. Najbolji kod Orlanda bio je Jonathon Simmons sa 25 koševa i pet skokova. Sacramento je sa 23 koša predvodio Garett Temple.

Cleveland je izgubio na gostovanju kod Los Angeles Clippersa sa 102-116, a Ante Žižić je u porazu Cavaliersa igrao sedam minuta te ubacio četiri koša uz dva skoka. LeBron James je završio dvoboj sa 25 koševa, 10 skokova i šest asistencija, ali to nije bilo dovoljno da bi Cavsi došli do pobjede u Staples Centeru. Tobias Harris je ubacio 23 koša za domaću momčad, a DeAndre Jordan je imao 20 poena i čak 23 skoka.

Los Angeles Lakersi su poraženi sa 116-125 na gostovanju u Denveru, a hrvatski centar Ivica Zubac je za osam minuta ostao bez ubačaja uz pet skokova. Brook Lopez je sa 29 koševa i pet skokova bio najbolji igrač Lakersa, dok je niz raspoloženih strijelaca Denvera predvodio Jamal Murray sa 22 koša, dok su po 21 ubacili Paul Millsap i Nikola Jokić koji je imao i po šest asistencija i skokova.