NBA Bogdanović najučinkovitiji u pobjedi Indiane

epa07272250 Indiana Pacers forward Bojan Bogdanovic (L) shoots over defending Boston Celtics forward Jayson Tatum (R) during the first quarter at the TD Garden in Boston, Massachusetts, USA, 09 January 2019.  EPA/CJ GUNTHER SHUTTERSTOCK OUT

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je sinoć bio najučinkovitiji igrač Indiana Pacersa u pobjedi od 131-97 nad Phoenix Sunsima, dok je Dario Šarić upisao 11 koševa u porazu Minnesota Timberwolvesa od Philadephia 76ersa, a Zubac sedam koševa u pobjedi svojih LA Lakersa.

Bojan Bogdanović je zabio deset od ukupno 20 koševa u prvih 4:14 minuta utakmice, a Indiana je u prvoj četvrtini stvorila prednost od 19 koševa. Uz šut iz igre 7/12 i trice 3/5 Bogdanović je još upisao pet skokova i tri asistencije. Tyreke Evans je također ubacio 20 koševa uz četiri skoka za Pacerse, a Myles Turner 18.

T.J. Warren je predvodio Sunse sa 18 koševa, a Dragan Bender je u pet minuta ostao bez pogodaka (šut iz igre 0/1).

Dario Šarić se sinoć vratio u Philadelphiju gdje su od njegovih Minnesota Timberwolvesa bolji bili s visokih 149-107  domaći Sixersi.

Joel Embiid je predvodio domaću momčad sa 31 poenom i 13 skokova, što mu je 37. double-double. Ben Simmons je dodao 20 koševa, 11 skokova i devet asistencija, a Jimmy Butler 19 koševa u prvoj utakmici protiv svoje bivše momčadi.

Dario Šarić je bio solidan, u 23 minute je zabio 11 koševa (šut iz igre 5/9, trice 1/4), pridodavši tome pet skokova i dvije asistencije. Najbolji kod Wolvesa bio je Derrick Rose sa 15 ubačaja.

Los Angeles Lakersi su sa 107-100 pobijedili kod kuće Chicago Bullse. Lonzo Ball je zabio 19 koševa uz osam skokova za Lakerse, dok je Ivica Zubac u osam minuta na terenu ubacio sedam koševa (šut iz igre 2/2) i upisao tri skoka i jednu asistenciju.

Jabari Parker je sa 18 koševa bio najbolji strijelac Chicaga kojem je ovo osmi uzastopni poraz.

Visoku pobjedu su sinoć ostvarili i aktualni prvaci Golden Warriorsi koji su sa 142-111 svladali u gostima Denver Nuggetse.

Warriorsi su u prvoj četvrtini ubacili rekordan 51 koš, a predvodili su ih Stephen Curry i Klay Thompson koji su zabili svaki po 31 koš, dok je Kevin Durant utakmicu završio sa 27 ubačaja. Golden State je imao 60 posto šut iz igre, a trice 53.8 posto.

I Atlanta Hawks su kod kuće slavili s visokih 142-126 protiv Oklahoma City Thundera. John Collins je sa 26 koševa bio najbolji strijelac Hawksa, dok je kod Oklahome najbolji bio Russell Westbrook sa 31 poenom i 11 asistencija.

Milwaukee Bucks su sa 124-86 kod kuće nadigrali Miami Heat za koje je ovo poraz s najvećom razlikom ove sezone.