NBA: Bogdanović i Zubac slavili protiv Šamanića i Šarića

epa08906971 Los Angeles Clippers center Ivica Zubac (2-L) shoots against Dallas Mavericks guard Tim Hardaway Jr. (L) and center Willie Cauley-Stein (Front) defending during the second half of an NBA basketball game at Staples Center in Los Angeles, California, USA 27 December 2020.  EPA/ALEX GALLARDO  SHUTTERSTOCK OUT

EPA/ALEX GALLARDO

Na programu NBA lige bio je dvostruki “hrvatski obračun”, a na koncu su više razloga za slavlje imali Bojan Bogdanović i Ivica Zubac ostvarivši pobjede protiv Luke Šamanića i Daria Šarića.

Bojan Bogdanović je pružio sjajnu predstavu u pobjedi Utah Jazza na gostovanju kod San Antonio Spursa sa 130-109.

Bogdanović je predvodio goste sa 28 koševa, jednim skokom i tri asistencije za 27 minuta provedenih na parketu AT&T Centra. Gađao je 10-13 iz igre, pri čemu je pogodio šest trica iz sedam pokušaja.

“Osjećam se puno bolje, pobijedili smo i ja sam igrao dobro. Napokon smo spojili te dvije stvari,” kazao je Bogdanović nakon susreta.

Donovan Mitchell je ubacio 22 koša uz devet asistencija, Jordan Clarkson je dodao 18 koševa, a Rudy Gobert sedam koševa i 16 skokova.

“Sve dok zadržavamo isti način razmišljanja i igramo dobro u obrani, napad postaje lagan”, dodao je Gobert.

Kod domaćina najefikasniji su bili Keldon Johnson sa 22 koša i sedam skokova i Demar DeRozan sa 19 koševa. Luka Šamanić je za Spurse igrao šest minuta pogodivši tricu i jedno slobodno bacanje uz šut 1-5 iz igre.

Gostujuću pobjedu ostvarili su i Los Angeles Clippersi porazivši Phoenix Sunse sa 112-107.

Sunse je uništio Paul George sa 39 koševa i četiri asistencije, Kawhi Leonard je postigao 15 koševa uz skroman šut 4 od 21, dok su Luke Kennard i Nicolas Batum dodali po 14 koševa. Ivica Zubac je za 23 minute upisao četiri koša, četiri skoka i četiri asistencije.

Kod Sunsa najefikasniji su bili Devin Booker sa 25 koševa i osam asistencija, Deandre Ayton sa 24 poena i osam skokova, te Chris Paul i Dario Šarić sa po 15 koševa. Šarić je za 17 minuta provedenih na parketu dodao i četiri skoka i asistenciju.

Večer je obilježio Stephen Curry koji je u pobjedi Golden State Warriorsa protiv Portland Trail Blazers 137-122 zabio čak 62 koša što je njegov rekord nakon što je do sada najviše zabio 54 koša. Curry je već u prvoj četvrtini zabio 21 koš, a potom nastavio puniti koš suparnika.

Posljednji igrač Warriorsa koji je zabi 62 koša u jednom susretu bio je Rick Barry sa 64 u 1974.

“Znali smo kako će igrati i kako će se pripremiti za nas i mene. Stoga sam pokušao prodrijeti i donositi ispravne odluke. Naravno, da znate koliko koševa ste zabili, ali morate biti skromni i ostati koncentrirani iako je teško kad suigrači vrište,” kazao je Curry.

Aktuačni prvaci su LA Lakersi su na gostovanju pobijedili Memphis Grizzlies sa 108-94. LeBron James je postigao 22 koša uz 13 skokova i osam asistencija, a Anthony Davis 17 koševa i devet skokova za Lakerse. Kod domaćina najefikasniji je bio Kyle Anderson sa 18 koševa.

Na Istoku vodi Philadelphia (5-1) ispred Orlanda (4-2), Indiane (4-2), Clevelanda (4-2) i Atlante (4-2), dok su na vrhu Zapada LA Clippersi (5-2), Phoenix (5-2) i LA Lakersi (5-2), Utah (4-2)…