NBA: Atlanta eliminirala Boston, čeka je Cleveland

epa05282024 Atlanta Hawks forward Kent Bazemore makes a shot pastor the defending Boston Celtics forward Jonas Jerebko of Sweden (R) during the first quarter of their NBA Eastern Conference first round playoff series game at the TD Garden in Boston, Massachusetts, USA, 28 April 2016. The Atlanta Hawks lead the best of seven series 3-2.  EPA/CJ GUNTHER CORBIS OUT

Atlanta Hawks su eliminirali Boston Celticse i plasirali se u polufinale doigravanja Istočne konferencije s rezultatom 4-2 u seriji nakon što su sinoć u šestoj utakmici prvog kruga slavili sa 104-92.

Paul Millsap je za pobjedu zabio 17 koševa uz osam skokova, a Al Horford i Kent Bazemore svaki po 15.  Atlanta je u jednom trenutku utakmice u drugom poluvremenu vodila sa čak  28 koševa.

Kyle Korver je postigao 14 pogodaka, Jeff Teague 11 za Atlantu koja će u polufinalu igrati protiv Cleveland Cavaliersa, a prva je utakmica na rasporedu u ponedjeljak u Quicken Loans Areni.

Hawks su izgubili sve tri zadnje utakmice od Cavaliersa u regularnom dijelu sezone.

Isaiah Thomas je predvodio Boston upisavši double-double sa 25 pogodaka i 10 asistencija. Joe Crowder je utakmicu završio sa  15 pogodaka, a Marcus Smart i Jonas Jerebko sa 13 za Celticse.

Boston je imao šut iz igre 36.2 posto, a u cijeloj je seriji bio ograničen na 38.4 posto.

Hawks su nadigrali Celtics sa 39-26 u trećoj četvrtini i vodili su sa 89-61 nešto manje od deset minuta do kraja, ali su se Celtics “probudili” i došli na 96-86 minutu i pol prije kraja.