Navijači Sarajeva prekinuli trening i šamarali nogometaše

05.06.2020., Sarajevo, Bosna i Hercegovina - Igraci i clanovi strucnog stožera FK Sarajeva sampionskim krugom po gradu proslavili su titulu prvaka BiH koju su osvojili nakon sto je Nogometni savez BiH prekinuo sezonu.

Armin Durgut/PIXSELL

Skupina najvatrenijih navijača Sarajeva, koji sebe nazivaju “horde zla”, prekinula je u ponedjeljak prijepodne trening “bordo” tima i fizički nasrnula na nogometaše kluba za kojeg navijaju.

U pravoj drami koja se odvijala u trening kampu Butmir pokraj Sarajeva najgore su prošli nogometaši Dušan Hodžić i Deni Jurić koji su brutalno  išamarani.

Očekuje se službeno očitovanje čelnika nogometnog kluba Sarajevo, a prema dostupnim informacijama intervenirala je i policija i spriječila da ne dođe do težeg sukoba.

Neslužbeno, navijači Sarajeva su ogorčeni i bijesni što su njihovi ljubimci prokockali čak 13  bodova prednosti u odnosu na banjalučki Borac koji je u nedjelju nakon pobjede nad Tuzla Cityjem, kolo prije kraja prvenstva, osvojio titulu prvaka nakon punih 10 godina.

Prema informacijama Avaza, nekoliko igrača Sarajeva je nakon teškog incidenta zauzelo stajalište da ne trebaju igrati finale Kupa BiH koje je na rasporedu u srijedu u Zenici i to baš protiv novog prvaka Borca iz Banja Luke. Kako tvrde, potreseni su onim što se događa i zabrinuti za svoju sigurnost.