Napoli slavio protiv Intera, Brozović nije igrao od početka utakmice

U derbiju 36. kola talijanske Serie A nogometaši Napolija pred svojim su navijačima svladali milanski Inter sa 3-1, a svi pogoci postignuti su u drugom poluvremenu, od toga čak tri u posljednjih 15 minuta dvoboja.

Inter je od 41. minute bio s igračem manje, jer je drugi žuti karton zaradio Gagliardini. Brojčanu prednost novi talijanski prvak je iskoristio u 67. minuti, kad je Andre Anguissa pogodio za 1-0. Napoli je vodio do 82. minute, kad je Romelu Lukaku izjednačio. Pobjedu Interu donijeli su Giovanni Di Lorenzo golom u 85. minuti i Gianluca Gaetano koji je bio strijelac u petoj minuti sučevog dodatka.

Marcelo Brozović nije bio u početnoj postavi gostujuće momčadi, a u igru je ušao u 58. minuti.

Napoli je došao do 27. prvenstvene pobjede i 86 bodova, 17 više od drugoplasiranog Juventusa koji ima utakmicu manje. Inter je ostao na 66 bodova i nalazi se u neizvjesnoj borbi za mjesta u Ligi prvaka za sljedeću sezonu, jer je ima samo bod više od Lazija, koji ima i utakmicu manje, te dva više od Milana. U igri za Ligu prvaka, matematički je i Atalanta koja ima 61 bod i nalazi se na šestoj poziciji.

Italija - 36. kolo
Lecce - Spezia      0-0
Torino - Fiorentina 1-1 (Sanabria 66 / Jović 48)
Napoli - Inter      3-1 (Anguissa 67, Di Lorenzo 85, Gaetano 90+5 / Lukaku 82)
Udinese - Lazio     (20.45)

Roma - Salernitana  (pon, 18.30)
Empoli - Juventus   (pon, 20.45)

Odigrano u petak i subotu:
Milan - Sampdoria   5-1 (R. Leao 9, Giroud 23, 29-11m, 68, Brahim Diaz 63 / Quagliarella 20)
Atalanta - Verona   3-1 (Zappacosta 22, Pašalić 53, Hojulund 62 / Lazović 11)
Cremonese - Bologna 1-5 (Ciofani 90+1 / Arnautović 14, Ferguson 27, Posch 45+1, Orsolini 62, Sansone 80)
Sassuolo - Monza    1-2 (Berardi 45+6-11m / Ciurria 60, Pessina 90+3)

1. Napoli        36  27   5   4  73-26   86
 2. Juventus      35  21   6   8  54-28   69
 3. Inter         36  21   3  12  67-40   66
 4. Lazio         35  19   8   8  54-28   65