Nakon pobjede nad Argentinom u srijedu je praznik u Saudijskoj Arabiji

221122 -- LUSAIL, Nov. 22, 2022 -- Saleh Alshehri of Saudi Arabia celebrates after the Group C match between Argentina and Saudi Arabia at the 2022 FIFA World Cup, WM, Weltmeisterschaft, Fussball at Lusail Stadium in Lusail, Qatar, Nov. 22, 2022.  SPQATAR-LUSAIL-2022 WORLD CUP-GROUP C-ARG VS KSA HanxYan PUBLICATIONxNOTxINxCHN

Guliver Images

Nakon iznenađujuće pobjede protiv Argentine na Svjetskom prvenstvu, Saudijska Arabija odlučila je da će srijeda biti neradan dan. U službenom priopćenju kralja Mohammeda bin Salmana navodi se „Nalažem da sutrašnji dan, srijeda, bude praznik za sve zaposlene u državnom i privatnom sektoru kao i za učenike i učenice koji se školuju na bilo kojoj od obrazovnih razina. Ova odredba temelji se na prijedlogu njegovog visočanstva u povodu pobjede reprezentacije Saudijske Arabije nad Argentinom na Svjetskom prvenstvu“.

Za Argentinu ovo je prvi poraz u posljednjih 10 godina od reprezentacije koja nije među 50 najboljih na svijetu prema ljestvici FIFA-e. Mnogi pobjedu Saudijske Arabije smatraju najvećim iznenađenjem u povijesti svjetskih prvenstava. Lionel Messi doveo je Argentinu u vodstvo golom iz jedanaesterca u 10. minuti da bi u drugom poluvremenu prvo Saleh Al-Shehri izjednačio a Salem Al-Dawsari postigao pobjednički gol u 53. minuti.

Kako Internet sve pamti, tako su ljubitelji nogometa već „iskopali“ snimku utakmice u kojoj je Salem Al-Dawsari glavom udario suca na derbiju između Al Hilala i Al Nasra u Rijadu 2015. godine. U utakmici koja je završila 1:0 pobjedom Al Nasra osam je igrača dobilo žute kartone a tri crvene, među kojima i tada 23-godišnji Al-Dawsari koji je igrao za Al Hilal. Sudac je bio John Beaton iz Škotske. Saudijski nogometni savez kaznio ga je s šest utakmica neigranja dok ga je klub kaznio oduzimanjem jednomjesečne plaće.