Na ATP turniru u Rimu Rune preokretom protiv Ruuda izborio finale

epa10630920 Holger Rune of Denmark in action during his men's singles fourth round match against Alexei Popyrin of Australia (not pictured) at the Italian Open tennis tournament in Rome, Italy, 16 May 2023.  EPA/FABIO FRUSTACI

EPA/FABIO FRUSTACI

Holger Rune, 20-godišnji danski tenisač, prvi je finalist zemljanog ATP Masters 1000 turnira u Rimu nakon što je preokrenuo polufinalni meč protiv Norvežanina Caspera Ruuda.

Rune je slavio 6-7(2), 6-4, 6-2 te je u petom međusobnom meču prvi puta u karijeri pobijedio Ruuda. Mladi danski igrač, inače sedmi na svijetu prije rimskog turnira, lovit će u nedjelju petu ATP titulu u karijeri. Prošle godine je osvojio prvi i zasad jedini Masters 1000 turnir i to na dvoranskom natjecanju u Parizu. Ove godine je igrao finale Monte Carla, ali je tada poražen od Andreja Rubljova.

Ruud je na pladnju imao pobjedu, jer je vodio 1-0 u setovima te 4-2 u drugom. No, Rune je nanizao četiri gema u drugom setu te je vrlo brzo u trećem setu pobjegao na nedostižnih 4-1. U finalu će Rune igrati protiv pobjednika drugog polufinalnog meča u kojem se