MotoGP utrke: Slavio Oliveira, Bagnaia se približio Quartararu na samo dva boda razlike

Portugalac Miguel Oliveira (KTM) pobjednik je MotoGP utrke za VN Tajlanda koja je vožena u nedjelju, a drugo mjesto je zauzeo Talijan Francesco Bagnaia, približivši se tako vodećem u ukupnom poretku Francuzu Fabiju Quartararu na samo dva boda tri utrke prije kraja sezone.

Australac Jack Miller (Ducati), koji je slavio prošli vikend u Japanu, bio je treći. Quartararo (Yamaha) je jako loše odvozio utrku na mokroj stazi u Buriramu i na kraju završio na 17. mjestu. Zbog jake kiše start utrke je kasnio 55 minuta.

Za Oliveiru ovo je druga pobjeda ove sezone nakon Indonezije u ožujku.

Kako je danas ostao bez bodova, Quartararo sada na prvom mjestu ima 219 boodva, dva više od Bagnaie i 20 više od Aleixa Esparagoa (Aprilia) na trećem mjestu.

Sljedeća utrka je VN Australije i vozi se 16. listopada.

Rezultati VN Tajlanda:1. Miguel Oliveira (POR/KTM) en 41:44:5032. Jack Miller (AUS/Ducati) + 0.7303. Francesco Bagnaia (ITA/Ducati) + 1.9684. Johann Zarco (FRA/Ducati-Pramac) +2.4905. Marc Marquez (ŠPA/Honda) + 2.958Ukupni poredak vozača u klasi Moto GP nakon 17 utrka:1. Fabio Quartararo (FRA/Yamaha) 219 2. Francesco Bagnaia (ITA/Ducati) 2173. Aleix Espargaro (ŠPA/Aprilia) 1994. Enea Bastianini (ITA/Ducati-Gresini) 1805. Jack Miller (AUS/Ducati) 179….