Motociklizam: Talijan Vietti stigao do prve pobjede u karijeri

28.06.2015., Krizevci - Na najatraktivnijoj hrvatskoj gradskoj stazi Gornji grad, vozena je tradicionalna Moto utrka Velika nagrada Krizevaca u organizaciji Moto kluba i Auto moto kluba Krizevci, a pod pokoroviteljstvom Vlade Republike Hrvatske. Rijec je o medjunarodnoj utrci koja se boduje za Prvenstvo Hrvatske i HAK kup, a zbog svoje zahtjevnosti i atraktivnosti vozaci je vole pa se i ove godine prijavio veliki broj natjecatelja u brzincima klase 125 ccm, 600 sst (super stock), 1000 sst te oldtimerima klase I, II, III, IV, V, VI i VII. Photo: Damir Spehar/PIXSELL

Damir Spehar/PIXSELL

Talijanski motociklist Celestino Vietti stigao je u nedjelju do prve pobjede u moto3 na utrci za VN Štajerske u Spielbergu u Austriji.

Iza 18-godišnjeg vozača momčadi KTM, drugo mjesto je zauzeo njegov sunarodnjak Tony Arbolin, a treće Japanac Ai Ogura (obojica Honda).

Vodeći u ukupnom poretku Španjolac Albert Arenas, koji je prošle nedjelje pobijedio u Spielbergu, završio je na petom mjestu. Najbrži iz kvalifikacija Argentinac Gabriel Rodrigo bio je danas četvrti.

U ukupnom poretku Arenas sada ima 106 bodova, drugi je Ogura (81), a treći Britanac John McPhee (67).