Monaco Nike Kovača pobijedio s dva igrača manje

Pixabay

U susretu petog kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, kojeg vodi bivši izbornik hrvatske reprezentacije Niko Kovač, je pobijedio Strasbourg 3-2 premda je više od 20 minuta igrao s dva igrača manje.

Monaco je vodio 2-0, imao je i 3-1, ali je na kraju jedva iščupao pobjedu nakon što je od 55. minute igrao s igračem manje, a od 67. s dva igrača manje.

Kovačeva momčad je povela u 9. minuti golom Wissama Ben Yeddera, a u posljednjim trenucima prvog dijela Ruben Aguilar je povećao na 2-0. Mehdi Chahiri je smanjio u 46. minuti, no Ben Yedder je sedam minuta kasnije povisio na 3-1.

U 55. minuti momčad iz Kneževine je ostala s igračem manje nakon što je Aurelien Tchouameni zaradio drugi žuti karton. Još veću glupost načinio je Axel Dissi u 67. minuti zaradivši isključenje nakon što je skrivio kazneni udarac.

Ludovic Ajorque je bio siguran i Strasbourg je 20 minuta prije kraja imao gol zaostatka i dva igrača više. Kovač je odmah obavio dvije zamjene izvadivši iz igre ofenzivne Ben Yeddera i Fabregasa kako bi pokrpao rupe u obrani. Usprkos velikom pritisku gostiju, Monaco se obranio i na koncu upisao treću pobjedu sezone.

Identičnim rezultatom Angers je pobijedio Brest nakon što su gosti imali 1-0 i 2-1.

Strijelci za Angers bili su Thioub (21), Traore (78) i Fulgini (80), a za goste Mounie (3-11m)  i Charbonnier (32). Mateo Pavlović je odigrao cijeli susret za domaći sastav

U susretu između Bordeauxa i Nice nije bilo golova, a jedan od boljih igrača susreta bio je veznjak domaćeg sastava Toma Bašić.

Bio je to već treći remi sezone u pet odigranih kola za Bordeaux, dok je Nica upisala prvi remi.

Na ljestvici vodi Rennes sa 13 bodova, Lille ima 11, a St Etienne, Montpellier, Monaco i Lens po 10 bodova.

Kasnije se sastaju Lorient – Lyon i Reims – PSG.

REZULTATI:
Bordeaux - Nica       0-0
Angers - Brest        3-2 (Thioub 21, Traoré 78, Fulgini 80 / Mounie 3-11m, Charbonnier 32)
Dijon - Montpellier   2-2 (Ebimbe 8, Manga 60 / Delort 50, Savanier 90-11m)
Monaco  - Strasbourg  3-2 (Ben Yedder 9, 53, Aguilar 45+2 / Chahiri 46, Ajorque 70-11m)
Nîmes - Lens          1-1 (Ferhat 87 / Ganago 34)