Mogu li uspjeti nakon 11 godina? Nogometaši Milana idu prema naslovu prvaka Italije

tlemens/Pixabay

Nogometaši Milana napravili su veliki korak ka osvajanju naslova prvaka Italije, prvog nakon 11 godina, minimalnom 1-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv Fiorentine u susretu 35. kola.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Rafael Leao u 82. minuti uz svesrdnu pomoć gostujućeg vratara Terraciana koji je prvo vrlo loše ispucao loptu do koje su domaći stigli na 30-ak metara od suparničkog gola, a zatim se Terraciano i napamet bacio u svoju lijevu stranu te dopustio da ga Leao svlada ne odviše jakim udarcem u bliži kut.

Vodeći Milan sada ima 77 bodova, pet više uz utakmicu više od drugog Intera koji od 18 sati gostuje kod Udinesea. Fiorentina je ostala sedma sa 56 bodova.

Ante Rebić je igrao za Milan od 56. minute.

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo bio je asistent za posljednji pogodak u 3-1 (0-0) gostujućoj pbojedi Torina, kojega vodi Ivan Jurić, na gostovanju kod Empolija. Domaći su poveli golom Žurkowskog u 56. minuti, ali je Torino preokrenuo s dva gola iz kaznenih udaraca preko Andree Belottija, prvog je zabio u 79., a drugog u 87. minuti. Oba 11-rca dosuđena su zbog igranja rukom bivšeg igrača zagrebačkog Dinama Stojanovića koji je zato dobio i dva žuta kartona te je isključen. U šestoj minuti sudačke nadoknade Brekalo je prošao po lijevom krilu i povratnom loptom pronašao Belottija koji je kompletirao “hat-trick”.

Brekalo je odigrao čitav susret za Torino kod kojega zbog ozljede nije bilo Marka Pjace.

S ova tri boda Torino je skočio na 10. mjesto sa 47 bodova, dok je Empoli 14. sa 37 bodova.

OZNAKE: milan