Modrić strijelac i asistent u pobjedi Reala. Ancelotti: “On je besmrtan!”

epa10112879 A handout photo made available by the UEFA of Carlo Ancelotti (C), Head Coach of Real Madrid, and players Karim Benzema (R) and Luka Modric (L) speakinig at the Real Madrid CF press conference in Helsinki, Finland, 09 August 2022, on the eve of the UEFA Super Cup Final 2022 between Real Madrid and Eintracht Frankfurt.  EPA/Oliver Hardt / UEFA HANDOUT  HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

EPA/Oliver Hardt

Nogometaši madridskog Reala u subotu su slavili na gostovanju kod Celte s 4:1 u drugom kolu španjolske Primere. Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić bio je strijelac i asistent.

Prva dva pogotka na susretu su postignuta nakon udaraca s bijele točke. Prvo je Benzema u 14. doveo Real u vodstvo, a u 23. je izjednačio najbolji strijelac Celte Iago Aspas. Modrić je pogodio za vodstvo 2:1 u 41. minuti sjajnim udarcem s dvadesetak metara. U 51. minuti asistirao je Viniciusu Junioru za 3:1, a konačni je rezultat postavio Valverde.

“Ovo je bila važna pobjeda na terenu gdje se obično mučimo. Danas smo, međutim, odigrali veliku utakmicu, u drugom poluvremenu bili smo nevjerojatno dobri, ali smo imali i sreće što smo osvojili ova tri bitna boda”, rekao je Modrić nakon susreta.

Kapetan ‘Vatrenih’ igru je napustio u 77. minuti uz pljesak publike. “To je lijepa gesta. Čini me zadovoljnim kada ljudi prepoznaju moj rad. Mogu im samo zahvaliti na tome”, dodao je.

Na konferenciji za medije nakon susreta Modrićevu predstavu pohvalio je i trener ‘Kraljeva’ Carlo Ancelotti. “Modrić je besmrtan”, poručio je trener i dodao da je utakmica do Modrićevog pogotka bila izjednačena.