Modrić predvodio Real do četvrtog naslova

epa07245566 Players of Real Madrid CF celebrate after scoring goal during the FIFA Club World Cup 2018 final match between Real Madrid CF and Al Ain FC in Abu Dhabi, United Arab Emirates, 22 December 2018.  EPA/ALI HAIDER

Najbolji svjetski nogometaš Luka Modrić predvodio je Real Madrid do rekordnog četvrtog naslova svjetskog klupskog prvaka nakon što je u subotnjem finalu u Abu Dhabiju Real svladao Al Ain, kojeg vodi hrvatski trener Zoran Mamić, sa 4-1, a Modrić je upisao gol i asistenciju.

Real je poveo u 14. minuti lijepim pogotkom Luke Modrića, koji je sa 18 metara lijevom nogom odlično pogodio donji desni kut Al-Ainova gola. Na 2-0 povisio je Marcos Llorente u 60. minuti. Odbijenu loptu je volejem s ruba kaznenog prostora zakucao u mrežu.
Novi pogodak Real je zabio nakon kornera u 79. minuti. Modrić je odlično ubacio, a Sergio Ramos glavom pogađa za 3-0.
 Momčad iz Ujedinjenih Arapskih Emirata ipak je uspjela zabiti utješni pogodak, a strijelac je bio Japanac Tsukasa Shiotani (86), dok je za konačnih 4-1 za Real zaslužan Egipćanin Yahia Nader (90+1), koji je postigao autogol.
 Prije finala odigrana je utakmica za 3. mjesto, a nogometaši argentinske River Plate svladali su japansku Kashimu sa 4-0. Strijelci za argentinsku momčad bili su Bruno Zuculini (24), Gonzalo Martinez (73, 90+3) i Rafael Borre (89-11m).