Modrić briljirao u pobjedi Real Madrida

epa08020715 Real Madrid's midfielder Luka Modric (L) talks with his head coach Zinedine Zidane (R) during the Spanish LaLiga soccer match between Real Madrid and Real Sociedad at Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, 23 November 2019.  EPA/Ballesteros

EPA/Ballesteros

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 14. kola nogometnog prvenstva Španjolske Real Madrid je na stadionu Santiago Bernabéu protiv Real Sociedada slavio sa 3-1, a Luka Modrić je odigrao fantastičnu utakmicu, upisavši pogodak i dvije asistencije.

Gosti su poveli u 2. minuti nakon velika greške Sergia Ramosa. On je vraćao loptu golmanu, no ona je završila u nogama Williana Joséa, koji je neočekivani poklon pretvorio u pogodak.

Real Madrid je izjednačio u 37. minuti iz prekida. Slobodni udarac sa desnog krila odlično je izveo Luka Modrić, a Karim Benzema je glavom pospremio loptu u mrežu. Početkom drugog poluvremena, u 47. minuti, “kraljevski klub” prelazi u vodstvo. Strijelac je Federico Valverde, a asistent je ponovno Luka Modrić.
Fantastičnu partiju Luka Modrić okrunio je pogotkom u 74. minuti, zabivši za 3-1 prekrasnim volejom. Osam minuta kasnije trener Zinédine Zidane izvadio ga je iz igre uz ovacije domaćih navijača.

Nogometaši Barcelone slavili su kod Leganesa s 2-1, a za Barcu je igrao i Ivan Rakitić, koji je ušao na teren u 57. minuti.  Barca se jako mučila kod Leganesa, koji je vodio od 12. minute preko En-Nesrya. Barcelona je izjednačila u 53. kada je glavom pogodio Luis Suarez. Katalonci su došli do pobjede u 79. minuti pogotkom Artura Vidala iz sumnjive pozicije.

REZULTATI:
Leganés – Barcelona 1-2 (Youssef En-Nesyri 12/ Luis Suárez 53, Arturo Vidal 79)
Betis – Valencia 2-1 (Joaquín 37, Canales 90+3/ Maximiliano Gómez 32)
Granada – Atlético Madrid 1-1 (Germán 67/ Renan Lodi 60)
Real Madrid – Real Sociedad 3-1 (Benzema 37, Valverde 47, Modrić 74/ Willian José 2)