Mladi Vatreni nastavili pobjednički niz – u Varaždinu pala Norveška

08.10.2021.,Varazdin - Hrvatska U-21 reprezentacija  u kvalifikacijama za Euro igra protiv Norveske.

Vjeran Zganec Rogulja

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija nastavila je s maksimalnim učinkom u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Nakon Azerbajdžana i Finske izabranici Igora Bišćana su u 3. kolu skupine A u Varaždinu bili bolji od Norveške rezultatom 3:2 (2:0).

Strijelci za Hrvatsku su bili Roko Šimić, Luka Sučić i Mario Vušković dok su za goste pogađali Sebastian Soraas Sebulonsen i Emil Konradsen Ceide.

S nova tri boda mlade Vatreni su se izdvojili na vrhu ljestvice, a novi dvoboj ih očekuje već u utorak kada gostuju u Azerbajdžanu.

Mladi Vatreni su u vodstvo došli već u 2. minuti utakmice kada je gužvu u šesnaestercu poslije ubačaja iz slobodnog udarca Sučića najbolje iskoristio Šimić koji je iz peterca svladao Klaessona.

Sučić je ubacio i u 9. minuti, ovaj put iz kornera, a iz drugog plana je natrčao Marin čiji udarac glavom s desetak metara nije bio dovoljno precizan.

Dvije minute kasnije Marin je u šansi izbacio Šimića, no njegov udarac iz šesnaesterca prolazi iznad grede Norveškog gola. U 13. minuti je poklon od gostujuće obrane dobio Boško Šutalo, ali njegov udarac brani Klaesson.

Hrvatska je vodstvo povećala u 16. minuti nakon izvrsne kombinacije iz kornera. Palaversa je poslao prizemnu loptu na vrh šesnaesterca koju je Marin kroz noge propustio za Sučića, a njegov udarac se na putu prema golu odbija od Josipa Šutala i vara golmana Norveške.

Do konca prvog poluvremena inicijativu su preuzeli Norveški igrači, no do značajnije prilike smo čekali sve do 44. minute kada je snažno pod prečku s 15 metara pucao Larsen, ali Pandur je bio spreman na njegov pokušaj.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imala je Hrvatska u 52. minuti kada je Šimić uposlio Sučića, on se odlično oslobodio svog čuvara, no njegov udarac sa šest metara iskosa brani Klaesson.

Norveška do gola dolazi u 54. minuti kad je s ruba kaznenog prostora suprotnu malu mrežicu odlično pogodio Sebulonsen.

Hrvatska uzvraća samo tri minute kasnije kada je Sučić iz kuta ubacio na prvu stativu odakle je loptu u mrežu gostiju proslijedio Vušković.

Već u 58. minuti novi pogodak za Norvešku. Ovaj put je nakon solo prodora s dvadesetak metara suprotnu malu mrežicu pogodio Ceide.

U 60. minuti golu Norveške prijete Sučić i Boško Šutalo, no oba puta se ispriječio blok gostujuće obrane. Uslijedila je kontra Norveške u kojoj se u dobroj šansi našao Larsen, no s vrha peterca nije uspio svladati Pandura.

Sučić je u 65. minuti snažno pucao sa skoro 30 metara udaljenosti, a Klaesson odbija loptu preko grede. Pet minute kasnije Kačavenda je ubačajem s lijeve strane iz pomoć bloka pronašao Šimića, no njegov udarac glavom odlazi preko gola Norveške.

Christensen je u 79. minuti dobro pucao iz slobodnog udarca s oko 25 metara udaljenosti, prebacio je živi zid, ali lopta je prošla malo pokraj stative.

Hrvatska je u 85. minuti odigrala kontru u kojoj je Bušnja uposlio Kačavendu, no njegov udarac uz pomoć bloka Klaessen brani. Minutu kasnije na suprotnoj strani travnjaka Botheim je u prilici za goste, no iz šesnaesterca je slabo i neprecizno pucao.

Posljednje minute dvoboja protekle se u pritisku Norveške, no obrana Vatrenih je njima uspješno odoljela. Najopasnije je bilo u 94. minuti kad je Christensen oštro ubacio u peterac, no nitko od norveških napadača nije uspio dočć do lopte.

Norveška – Estonija 12.10.

Domaćini sljedećeg U21 Europskog prvenstva koje se igra 2023. godine su Rumunjska i Gruzija. Plasman na kontinentalnu smotru će izboriti devet pobjednika kvalifikacijskih skupina kao i najbolja drugoplasirana momčad dok će preostalih osam drugoplasiranih reprezentacija igrati play-off za posljednja četiri mjesta.