Mlada hrvatska nogometna reprezentacija svaladala Azerbajdžan s 5-1 i ostvarila četvrtu uzastopnu pobjedu

Varaždin 08.10.2021.- Kvalifikacijska utakmica za svjetsko prvenstvo U21 reprezenatcija izmeðu Hrvatske i Norveške. Na slici Roko Šimiiæ.
foto HINA/ Marko JURINEC/ mj

HINA/ Marko JURINEC/ mj

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine starosti ubilježila je i četvrtu uzastopnu pobjedu u skupini A kvalifikacija za EURO svladavši u Bakuu Azerbajdžan s 5-1 (4-0).

Tri je pogotka za Hrvatsku dao Roko Šimić (9, 13, 44-pen), a po jednom su zabili Nikola Soldo (25) i Josip Šutalo (81), dok je strijelac za Azerbajdžan bio Musa Gurbanli (55pen).

Mlada, U21 vrsta Hrvatske lakše od očekivanoga  je došla do pobjede u Bakuu, a već nakon prvog dijela bilo je 4-0, s tri pogotka napadača Lieferinga Roka Šimića. Sin bivšega Vatrenoga Darija Šimića pogodio je već u 9. minuti na dodavanje Kačavende, a samo četiri minute kasnije postigao je i četvrti pogodak u svom četvrtom nastupu za U-21 reprezentaciju nakon šuta Čoline i loše intervencije vratara Merbalijeva.

U 25. minuti veznjak Lokomotive Soldo je iz voleja povećao na 3-0 nakon slobodnog udarca Palaverse. Minutu prije kraja poluvremena Valizada je igrao rukom u šesnaestercu domaćina, a Roko je iz penala došao do hat-tricka već u prvom dijelu.

Azeri su smanjili u 55. minuti kada je Šutalo napravio prekršaj nad Gurbanliju, a isti igrač je bio precdizan s bijele točke. U 68. minuti domaći su ostali s igračem manje nakon isključenja Valizada, a u 81. minuti branič Šutalo je glavom pogodio mrežu nakon kornera Bulata za konačnih 5-1.

U ostalim dvobojima skupine Norveška je u Drammenu svladala Estoniju s 3-0, dok je Finska u Tampereu porazila Austriju s 3-1.

Hrvatska vodi na ljestvici s maksimalnih 12 bodova i gol-razlikom 12-3, a druga je Norveška sa 9 bodova, koliko ima i Austrija s utakmicom više.