Minimalne pobjede Škotske i Engleske

epa09251660 Luxembourg's Gerson Rodrigues (L) and Scotland's Grant Hanley (R) in action during the International Friendly soccer match between Luxembourg and Scotland at Josy Barthel stadium in Luxembourg, 06 June 2021.  EPA/JULIEN WARNAND

EPA/JULIEN WARNAND

Hrvatski protivnici u skupini na Euru Škotska i Engleska u nedjelju su u zadnjim pripremnim utakmicama uoči EP-a upisali minimalne pobjede protiv Luksemburga, odnosno Rumunjske.

Engleska je u Middlesbroughu dobila Rumunjsku sa 1-0, a strijelac je bio Marcus Rashford u 68. minuti iz penala kojeg je izborio Jack Grealish. Imali su Englezi još jedan penal, u 78. minuti, ali je udarac s bijele točke Jordana Hendersona obranio rumunjski golman. U prvom poluvremenu Dominic Calvert-Lewin u 32. minuti i Jadon Sancho u 38. pogodili su prečku.

Tako je Engleska pripreme završila sa dvije pobjede uoči Eura, jer je prije četiri dana slavila kod kuće protiv Austrije sa 1-0 golom 20-godišnjeg napadača Arsenala Bukaye Sake.

Škotska je u gostima kod slabašnog Luksemburga slavila 1-0 pogotkom Che Adamsa u 27. minuti. Treba reći da je Luksemburg od 35. minute imao igrača manje jer je isključen branič Vahid Selimović. Bila to slabašna partija Škota, koji su početkom tjedna bili dobri protiv jakih Nizozemaca. Škoti su tada dva puta vodili protiv Nizozemske, ali je na kraju završilo 2-2, s tim da su Nizozemci do remija stigli u 89. minuti.

OZNAKE: nogomet