Milwaukee poveo 2-1 protiv Atlante, Khris Middleton zabio 20 koševa u zadnjoj četvrtini

Milwaukee Bucks forward Giannis Antetokounmpo, right, gives forward Khris Middleton high-five after beating the Atlanta Hawks in Game 3 of the NBA Eastern Conference basketball finals, Sunday, June 27, 2021, in Atlanta. (Curtis Compton/Atlanta Journal-Constitution via AP)

Milwaukee Bucks su na gostovanju u Atlanti pobijedili Hawkse sa 113-102 i tako došli do vodstva 2-1 u seriji finala Istočne NBA konferencije. Bucksi su sada na dvije pobjede udaljeni od ulaska u finale NBA lige, u kojemu nisu bili od daleke 1974. godine.

Tri i pol četvrtine Atlanta je bila u vodstvu, najviše +15 sredinom prvog perioda, a na 7 minuta prije kraja imali su 95-88. Međutim, tada su krenuli Bucksi, točnije – Khris Middleton koji je ubacio 20 koševa u zadnjoj četvrtini, vezao je i tri trice za redom. Nije Atlanta imala niti sreće u tom dijelu igre, njihov najbolji igrač Trae Young je pri kraju treće četvrtine nagazio na nogu jednog od sudaca i izvrnuo zglob – zbog čega je bio nekoliko minuta izvan igre. Nije se vratio potpuno fit, u zadnjih 8 minuta ubacio je tek 3 koša a Atlanta je u zadnjih 6 minuta ubacila tek 4 koša. Ukupno, Bucksi su zadnjih 12 minuta dobili 30-17, i u tom periodu utakmica je odlučena.

Khris Middleton 38 koševa (šut15/26, 6/12 za tri koša) te po 11 skokova i 7 asistencija. Giannis Antetokounmpo 33 koša (13/21) i 11 skokova, Bobby Portis 15 koševa (7/12), Jrue Holiday 6 koševa (2/11) i 12 asistencija.

Za Atlantu Trae Young 35 koševa (12/23) i 4 asistencije, Danilo Galinari 18 koševa (7/14) i 4 skoka, John Collins 13 koševa (6/8) i 8 asistencija, Kevin Huerter 11 koševa (4/11) i 7 skokova.

Četvrta utakmica igra se u noći s utorka na srijedu.

OZNAKE: NBA, košarka